آیا می دانید در جهان چند نوع حشره وجود دارد؟

وقتی که از حشرات صحبت می شود شما با خود چه فکر می کنید؟ ممکن است فورا” حشرات موذی و کثیف، مانند مگس، پشه، بید و سوسک به فکر شما برسد. و یا اینکه به مورچه ها، زنبورها و یا به حشرات زیبا و پر جاذبه ی دیگری مانند پروانه ها فکر کنید و احتمالا” ممکن است تعداد دیگری حشرات نیز به ذهن شما برسد.

 اما آیا می دانید که در واقع چند نوع حشره مختلف وجود دارد؟ برای یک پاسخ عجیب آماده شوید!

چیزی حدود 2 تا 4 میلیون حشره مختلف در دنیا وجود دارد. دانشمندان تاکنون از طریق تحقیقات علمی موفق شده اند بیش از 625000 نوع مختلف حشره را معرفی کنند. اما در عمل هرگز نتوانسته اند یک نوع حشره را در یک رده خاصی طبقه بندی نمایند. از نظر تنوع و گوناگونی تاکنون هیچ دسته ای از جانوران به حشرات نرسیده اند.

وقتی که برای معرفی انواع حشرات تلاشی صورت می گیرد. تعداد به حدی وسیع است که خارج از محدوده ی تصور بشر می باشد. تنها وسیله ای که با کمک آن دانشمندان و محققین می توانند حشرات را شناسایی و شمارش کنند این است که تمام حشراتی را که در یک یارد مربع از خاک مرطوب و غنی آن منطقه وجود دارد گرفته و شمارش نمایند و این رقم چیزی حدود 500 تا 2000 نوع می باشد. بنابراین می توان گفت در هر هکتار خاک مناسب حدود چهار میلیون حشره براحتی زندگی می کنند.

ضمنا” لازم به یادآوری است که دیدن این حشرات در یک چنین ناحیه ای برای یک فرد عادی غیرممکن است. زیرا اغلب حشرات به حدی کوچک هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند و فقط حشراتی مانند پروانه، سوسک، زنبور و تعداد معدودی دیگر قابل رؤیت هستند. فقط از بین تمام انواع حشرات، تعداد معدودی از آنها را بشر شناخته و می بیند و سعی در کنترل آنها دارد.

در واقع اگر کمی بیشتر فکر کنید می بینید که این شما هستید که در دنیای حشرات زندگی می کنید، نه حشرات در دنیای شما. اما شما از آنها و تعداد آنها اطلاعی ندارید.

ولی در مجموع، کلیه حشرات را می توان با دو خصوصیت کلی و مشترک شناخت.

1 _ بدن آنها به سه قسمت تقسیم شده است.

2 _ عموما” شش پا دارند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x