آیا همه میتوانند پیشگویی و طالع بینی کنند؟ فال قهوه چطور کار میکنه؟

در مورد فال قهوه حتما شنیدین یا تجربشو داشتین. فال قهوه سابقه طولانی در فرهنگ های مختلف داره و ریشه اون به خاورمیانه و شمال آفریقا برمیگرده.

در این مطلب به دوسوال مهم پاسخ میدم: اینکه فال قهوه چطور کار میکنه و اینکه چرا اونایی که فال قهوه میگیرن، برای خودشون معمولا نمیتونن انجام بدن؟

فال قهوه، یکی از روش هاییه که به شما کمک میکنه بتونین با ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار کنین و از حس ششم هم کمک بگیرین تا چیزهایی رو مرتبط با خواسته ای که دارین، کشف کنین.

روش هایی مثل: پاندول، گوی بینی و فال قهوه، برخلاف روش هایی مثل یی چینگ و تاروت، به طور واضح نتایج رو نشون شما نمیدن و شما نیاز به مهارت درونی برای انجامش دارین. در واقع باید خودتون چیزهایی رو حس کنین.

این روش ها حس ششم شما رو تقویت میکنن.

افرادی که ارتباط قوی تری با ناخودآگاه شون دارن و حس ششم قوی تری دارن، در فال قهوه موفق ترند.

برای انجام فال قهوه، شخص نیت میکنه و قهوه رو میخوره و مقدار کمی از قهوه رو ته فنجون نگه میداره، بعدش فنجون رو برمیگردونه و صبر میکنه تا قهوه تقریبا همه جای فنجون پخش بشه.

بعد لحظاتی به تفسیر اشکال و نقوش ایجاد شده در داخل فنجون میپردازه.

اما چرا اونایی که این کارو انجام میدن، برای خودشون معمولا نمیتونن و خیلی سختشونه که بخوان برای خودشون انجام بدن.

یه دلیلش اینه که فال قهوه شبیه تست رورشاخ براساس پاریدولیا کار میکنه.

پاریدولیا دو نوع تصویری و صوتی داره. نوع تصویریش به دیدن تصاویر آشنا در ابرها، سنگ ها، چوب درخت، موزاییک و غیره میگن. ذهن شما میتونه از الگوهای طبیعی، تصویر آشنا دربیاره.

نوع صوتیش هم وقتی یه آهنگی رو میشنوین گاهی حس میکنین که کلمه دیگه ای رو دارین میشنوین یا در ریورس آهنگ ها، کلمات آشنا میشونین، اینم پاریدولیای صوتیه.

فال قهوه هم به همین شکله، چون مغز براساس چیزی که خودش میخواد ببینه، تصویر آشنا رو در پاریدولیا میبینه، در فال قهوه هم مرتکب این خطا میشه.

یعنی کسی که برای خودش فال قهوه میخواد بگیره، هر هدف و نیتی که داشته باشه ممکنه دچار پاریدولیا بشه و چیزی که خودش دلش میخواد یا بهش باور داره رو داخل اشکال قهوه ببینه.

به همین خاطر زمانی که یه نفر برای خودش این کارو انجام میده، درصد اشتباهش خیلی بالا میره و احتمال اینکه بتونه از حس ششمش و الهاماتش استفاده کنه کم میشه.

بهترین حالت فال قهوه اینه که برای دیگران انجام بشه.

البته نباید به طور صددرصد روی فال قهوه حساب کرد و درصورتی که شخصی بتونه خوب انجامش بده و استعداد ذاتی در این زمینه داشته باشه، میشه به عنوان راهنما یا کمک کننده برای برخی امور ازش بهره برد.

نظر و تجربه شما در مورد فال قهوه چیه؟ چند درصد قبولش دارین و به نظرتون چقدر میشه روش حساب کرد؟ آیا تجربه ای در این زمینه داشتین؟

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید