بهبود درد گردن با ماساژ

درد گردن یکی از شایع ترین دردهای مفاصل است. در حقیقت، در 40 تا 70 درصد موارد درد گردن جدی برای مدت طولانی فرد را آزار می دهد. به همین خاطر شما نباید اجازه دهید درد گردن برای شما به یک مشکل جدی و مداوم تبدیل شود. برای این کار می توان از روش های ماساژ درمانی منظم برای کمک به مدیریت درد، به خصوص اگر این درد در نتیجه وارد شدن آسیب به گردن ایجاد شده است، استفاده کرد.

درد دیسک گردن اغلب با درد کمر همراه است و علائم دیسک گردن و دیسک کمر نیز مشابه می باشند. علائم درد گردن می تواند شامل اسپاسم، خشکی، ناراحتی عضلات، ایجاد محدودیت حرکتی در مفاصل و نیز سردرد باشد.

درد گردن می تواند به صورت ناگهانی و حاد یا به صورت مداوم و مزمن وجود داشته باشد. به هر حال یک آسیب اتفاقی می تواند باعث ایجاد درد مزمن در ناحیه گردن و از بین رفتن دامنه حرکت آن در صورت عدم درمان صحیح شود. ماساژ درمانی یک روش غیر تهاجمی است که می تواند به عنوان جایگزین دارو برای درمان درد گردن مورد استفاده قرار گیرد. ماساژ یک روش درمان دستی است که در آن عضلات و سایر بافت های نرم برای کاهش گرفتگی عضلات و نیز کاهش فشار وارد شده، مالش داده می شود. هر چند ماساژ، کل بدن فرد را تحت تأثیر قرار می دهد، این روش درمانی به طور خاص برای مشکلات عضلانی اسکلتی، گردش خون، و بهبود سیستم های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

ماساژ درمانی به شما آموزش می دهد که چگونه ماساژ دادن گردن توسط خود شما می تواند به کاهش سفتی عضلات و افزایش دامنه حرکت آنها کمک کند. تأثیرات ناشی از ماساژ درمانی در زمانی که این فعالیت هر روز چند بار تکرار شود، ماندگاری بلند مدت تر دارد. توجه داشته باشید که نباید از ماساژ عمیق عضلات در نواحی دردناک، متورم بدن استفاده شود زیرا انجام این کار می تواند باعث وارد شدن آسیب به ناحیه مورد نظر شود.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x