در جست و جوی عشق از کتاب سیلویا براون

قبل از اینکه در این مورد صحبت کنم، می خواهم با ارائه چند تذکر رفع مسئولیت کنم. اکثر اوقات، ما به دنبال «نیمه ی دیگرمان» می گردیم در حالی که نمی دانیم به جای اینکه منتظر کسی باشیم تا ما را کامل کند، باید خود در راه تکامل خویش تلاش کنیم. اگر برای شاد شدن به دیگران وابسته باشیم، قطعا” محکوم به شکست هستیم. دلایل معتبری برای جست و جوی شریک زندگی وجود دارد، اما در عین حال، نباید از روابط عالی با افراد خانواده، دوستان و حیوانات غافل شویم. بدون شک، زندگی مملو از روابط فوق العاده ای است که هیچ گاه نمی توان آنها را با یک رابطه ی عاشقانه معاوضه کرد.

با توجه به مطالب گفته شده، در یک رابطه چه چیزهایی را باید جستجو کرد؟ نکات مثبت باید نسبت به جوانب دیگر برتری داشته باشد. شاید این حرف شما را متعجب سازد، اما باورها و عقاید زوج ها، واقعا” مهم هستند. بدون این پیوند مشترک، هنگامی که یک زوج در زندگی با شرایط واقعا” دشوار مواجه می شوند، راهی برای گریز و تکیه گاهی جهت پشت گرمی آنها وجود نخواهد داشت.

شما پیش از یافتن کسی که با روح تان یکی شود، باید به نوعی ثبات رسیده باشید. با شناخت شخصیت خود شروع کنید. آنگاه تصویری واضح تر از آن چه احتیاج دارید و آن چه برای عرضه دارید، به دست خواهید آورد، مثلا”، اگر مثبت و با روحیه هستید، کسی که بی حوصله، خسته و نومید است، همسری ایده آل برای شما نخواهد بود. (در غیر این صورت، به زندگی دلخواه دست نخواهید یافت؛ ممکن است از هورمون هایتان تبعیت کنید و در انتخاب خود کر، کور و لال باشید). در حالی که تهیه ی این لیست بسیار مهم است، مطمئن شوید خود استانداردهایی را که برای فرد مقابل تعیین کرده اید، دارا می باشید. هیچ گاه با این تفکر که «می توانم این فرد را تغییر دهم» رابطه ای را آغاز نکنید. افراد را آن گونه که هستند، بپذیرید و دوست داشته باشید؛ در غیر این صورت آنها را فراموش کنید.

مکان های مناسبی برای رو به رو شدن با افراد وجود دارد. برای مثال کتابخانه ها، دانشگاه ها و فروشگاه ها، مکان های خوبی برای برقراری ارتباط به شمار می آیند. اخیرا”، زوجی به من گفتند که هم دیگر را در یک کتابفروشی ملاقات کرده اند. سمینارها نیز مکان های خوبی برای ایجاد ارتباط هستند، زیرا به احتمال بسیار زیاد با افرادی رو به رو می شوید که دارای علایق مشترکی با شما هستند. بعضی افراد اینترنت را راه آسانی برای برقراری ارتباط می دانند، اما من این نوع ارتباط را بیش از حد خطرناک می دانم، زیرا این کار 90 درصد مواقع همچون عاشق شدن در خیابان _ امری زودگذر_ است. بعضی از آژانس های زوج یابی نیز می توانند مناسب باشند، زیرا اغلب این آژانس ها زوج ها را از طریق آزمون های خاصی پذیرفته و به یکدیگر معرفی می کنند.

اگر خودتان را در یک مکان محبوس نگه دارید، نباید منتظر یافتن عشق باشید. همچنین مجبور نیستید در تمام اماکن دیوانه وار عشق خود را جستجو کنید. انرژی جاذب انرژی است و انرژی ناشی از تلاش مذبوحانه و از سر بیچارگی طرف مقابل را دلزده می کند. هنگامی که کسی را ملاقات می کنید، در مورد تجربیات تلخ گذشته و یا آسیب های روحی رمانتیک ناشی از روابط گذشته مرثیه سرایی نکنید؛ نامی از دوستان گذشته خود نبرید. به یاد داشته باشید اگرچه صداقت بهترین سیاست است، کسی تمایلی برای شنیدن قصه ی غمگین و طولانی و یا گزارشی از روابط گذشته شما ندارد.

بهترین راه برای یافتن همدم این است که به جست و جوی آن نپردازید. ممکن است برایتان تعجب آور باشد، اما به یاد داشته باشید اگر واقعا” خواستار رابطه با کسی هستید، آنگاه به احتمال صد درصد در جدول زندگی تان وجود چنان رابطه ای را پیش بینی کرده اید؛ در غیر این صورت، ترجیح داده اید تنها بمانید. اگر بی خیال شده و اجازه دهید خداوند کارها را سر و سامان دهد، در زمان مناسب فرد مناسب را ملاقات خواهید کرد. اجازه دهید بدترین سناریو را در نظر بگیریم! شما کسی را نمی یابید (به ندرت چنین اتفاقی رخ می دهد، ولی اجازه دهید تصور کنیم که این گونه مقدر شده است.) آیا بقیه ی عمر خود را در حالت ناامیدی و سرخوردگی سپری خواهید کرد؟ چه اتلاف عمری! چرا از انرژی خود برای تشکیل روابطی که به نفع جامعه است، استفاده نکنیم؟

می توانید به کودکان و حیوانات کمک کنید و زمان بیش تری را با دوستان و خانواده بگذرانید. اجازه دهید رو راست باشیم:فردی ذلیل، گریان و وابسته کسی نیست که شما بخواهید او را به یک مهمانی دعوت کنید.

عاشق خود باشید، شور و شوق را در محبت به دیگران و کمک به آنها بیابید و مطمئن باشید عشق، به سراغتان خواهد آمد.

از کتاب: درس هایی برای زندگی – تالیف: سیلویا براون

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید