دیوید پینکر: زندگی‌نامه، کتاب‌ها، و نظریه‌های او

دیوید پینکر یکی از مشهورترین روان‌شناسان و نویسندگان آمریکایی است. وی در زمینهٔ علوم شناختی و روان‌شناسی شناختی فعالیت می‌کند و بیشتر به خاطر کتاب‌های خود در این زمینه شناخته می‌شود. پینکر در سال ۱۹۵۳ متولد شد و در دانشگاه هاروارد تحصیلات خود را در رشتهٔ علوم شناختی ادامه داد. وی در حال حاضر به عنوان استاد در دانشگاه هاروارد فعالیت می‌کند.

دیوید پینکر مشتاق به بررسی مسائل پیچیدهٔ روان‌شناسی است. وی در کتاب‌های خود به بررسی مسائلی مانند زبان، ادراک، انسان‌شناسی و علوم شناختی می‌پردازد. پینکر به دلیل رویکرد علمی و عمیق خود مورد تحسین بسیاری از محققان و دانشمندان در سراسر جهان قرار گرفته است. وی به طور مداوم به بررسی مسائل پیچیدهٔ روان‌شناسی ادامه می‌دهد و به دنبال پاسخ به سوالاتی است که همواره در ذهن افراد مطرح هستند.

دیوید پینکر به عنوان یکی از افراد مشهور و مورد تحسین در علوم شناختی و روان‌شناسی شناختی شناخته می‌شود. وی در طول دوران حرفه‌ای خود تعداد زیادی از کتاب‌های موفق را منتشر کرده است و به دلیل رویکرد علمی و عمیق خود مورد تحسین بسیاری از محققان و دانشمندان در سراسر جهان قرار گرفته است. پینکر به دلیل تلاش بی وقفه‌ای که برای بررسی مسائل پیچیدهٔ روان‌شناسی می‌کند، به عنوان یکی از متخصصان برجستهٔ این حوزه شناخته می‌شود.

زندگینامه

تولد و خانواده

دیوید پینکر، فیزیولوژیست و روان‌شناس اهل کاناداست که در تاریخ 26 سپتامبر 1954 در مونترآل، کانادا به دنیا آمد. پدر و مادر او مهاجران یهودی بودند که از پولشنی به کانادا آمده بودند. پدر او، هربرت پینکر، دارای دکترای ریاضی و مادر او، روزا تورک، معلم بود.

تحصیلات و شغل

دیوید پینکر در دوران کودکی و نوجوانی خود، علاقه زیادی به ریاضیات داشت و در دبیرستان همیشه در کلاس‌های ریاضی به عنوان برترین دانش‌آموز شناخته می‌شد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ماک‌گیل، پینکر به دانشگاه هاروارد رفت و در رشته روان‌شناسی تحصیل کرد. سپس به دانشگاه میشیگان رفت و در رشته فیزیولوژی تحصیلات خود را ادامه داد.

دیوید پینکر در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته است. وی استاد دانشگاه هاروارد است و همچنین عضو هیئت مدیره بنیاد سانتا فه، یک سازمان غیرانتفاعی است که به ترویج تفکر علمی و منطقی در جامعه می‌پردازد.

زندگی شخصی

دیوید پینکر با روزانه شاپیرو، همسرش از سال 1980 ازدواج کرده است و دارای دو فرزند است. او در کتاب‌های خود به موضوعاتی مانند روان‌شناسی، فیزیولوژی، زبان‌شناسی و فلسفه می‌پردازد. او همچنین در مقالات و کتاب‌هایش به بررسی مفاهیمی مانند شناخت، احساسات، زبان و اخلاق پرداخته است.

آثار مهم

کتاب ها

دیوید پینکر، نویسنده و پژوهشگر مشهور آمریکایی، بیش از 20 کتاب در طول دوران حرفه ای خود منتشر کرده است. او به طور عمده در مورد روانشناسی، علوم شناختی، تاریخ و فلسفه نوشته است.

در بین کتاب های پینکر، می توان به کتاب های “شکستن مغز”، “طبیعت انسانی”، “جهان بهتر” و “فرهنگ، ارزش ها و تمایلات” اشاره کرد. در کتاب “شکستن مغز”، پینکر به بررسی قدرت مغز و نحوه کارکرد آن می پردازد.

مقالات

پینکر نیز مقالات بسیاری در مجلات مختلف منتشر کرده است. او در بیشتر مقالات خود به موضوعاتی مانند شناخت، زبان، تاریخ و فلسفه پرداخته است.

در سال 2008، پینکر مقاله ای با عنوان “می توانیم به آینده اعتماد کنیم” در مجله “نیویورک تایمز” منتشر کرد. در این مقاله، او به بررسی تحولات مثبت در جهان در طول قرن گذشته پرداخت و به این نتیجه رسید که جهان بهبود یافته است و ما می توانیم به آینده اعتماد کنیم.

به طور کلی، آثار دیوید پینکر به عنوان یکی از مهم ترین و پر فروش ترین آثار در زمینه های مختلف مورد توجه قرار گرفته اند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x