قوی ترین زبان های برنامه نویسی کدامند؟

قوی ترین زبان های برنامه نویسی ممکن است بسته به نیاز، هدف، کاربرد و سلیقه شما متفاوت باشند. اما برخی از زبان های برنامه نویسی که در سال 2022 بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفتند عبارتند از:

  • پایتون: این زبان یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی است که برای توسعه وب، محاسبات علمی، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و داده کاوی استفاده می شود. پایتون دارای سینتکس ساده، کتابخانه های قدرتمند و جامعه فعال و پشتیبان است. این زبان در سال 2022 امتیاز 95 را از سایت متاکریتیک دریافت کرد.
  • جاوا: این زبان یکی از قدیمی ترین و پایدار ترین زبان های برنامه نویسی است که برای توسعه اپلیکیشن های دسکتاپ، وب، اندروید و بیگ دیتا استفاده می شود. جاوا یک زبان شی گرا، قابل حمل، کارآمد و امن است. این زبان در سال 2022 امتیاز 88 را از سایت متاکریتیک دریافت کرد.
  • جاوااسکریپت: این زبان یک زبان برنامه نویسی وب است که برای تولید صفحات وب پویا، تعامل با کاربر، انجام عملکردهای سمت سرور و ساخت بازی های تحت وب استفاده می شود. جاوااسکرپت دارای فریمورک ها و کتابخانه های مختلف، قابل اجرا در همه مرورگرها و پشته فول استک (Full Stack) است. این زبان در سال 2022 امتیاز 86 را از سایت متاکریتیک دریافت کرد.
  • C++: این زبان گسترش یافته و بهبود یافته C است که برای توسعه نرم افزار های سطح پایین، سطح بالا، سطح سخت افزار، سطح سامانه و بازده بالا استفاده می شود. C++ دارای قابليت كامپيل شدن به كد مستقيم (Native Code)، پشتيباني از شي‌گرائي (Object Oriented)، كلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ (Class)، كلاس هاي جديد (Template) و استثنا (Exception) است. این زبان در سال 2022 امتیاز 84 را از سایت متاکریتیک دریافت کرد.
  • SQL: این زبان یک زبان پرس و جوی ساختار یافته (Structured Query Language) است که برای ارتباط با پایگاه داده ها، خواندن، نوشتن، حذف و به روزرسانی داده ها در پایگاه داده ها استفاده می شود. SQL دارای سینتکس ساده، قابلیت تجزیه و تحلیل داده ها، امنیت بالا و قابل اجرا در همه سیستم عامل ها است. این زبان در سال 2022 امتیاز 82 را از سایت متاکریتیک دریافت کرد.

اینها فقط برخی از زبان های برنامه نویسی هستند که در سال 2022 بسیار قوی و مورد استفاده قرار گرفتند. البته زبان های دیگری هم وجود دارند که شاید به نیاز و علاقه شما بیشتر نزدیک باشند. شما می‌توانید با جستجوی بیشتر در وب، زبان های دیگری را پیدا کنید و یاد بگیرید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x