موش خرمایی چگونه حیوانی است؟

در بعضی کشورهای اروپایی و آمریکا جوانان موش ها را به عنوان سرگرمی نگه داری می کنند. موش خرمایی طلایی حدود 10 تا 15 سانتی متر طول و 100 تا 200 گرم هم وزن داشته و در اروپا و آسیا زندگی می کند. نوع وحشی این حیوان دائما” به کار ذخیره سازی غذا مشغول است. گونه های کیسه ای شکل خود را پر از غذا کرده و سپس آنها را در لانه ی خود مخفی می سازد.

گونه های کیسه ای شکل این حیوان می تواند به اندازه نصف وزن بدنش غذا ذخیره کند و برای خالی کردن آنها از دست و پای خود و همچنین فشار وارده به گونه ها استفاده می کند. بدنی گوشتالو و دستهایی کوچک دارد. پوست بدنش در قسمت پشت پوشیده از موهای نرم و ضخیم به رنگ قرمز طلایی و در قسمت شکم به رنگ خاکستری مایل به سفید است.

موش خرمایی دارای قدرت تولید مثل بسیار زیادی است. این پستاندار در سال 4 تا 5 بار وضع حمل کرده و هر بار بیشتر از یک دو جین بچه می آورد. مادر به مدت 4 هفته از بچه ها مواظبت و پرستاری می کند.

یکی از نکات جالب در مورد نوع اهلی این موش ها این است که آنها حتما” باید در داخل قفس به بازی و تمرین بپردازند. در غیر این صورت به یک نوع فلج مبتلا می گردند. بنابراین اگر امکانات بازی و تمرین در داخل قفس برای آنها فراهم نگردد، بایستی هر روز چند ساعت را در خارج از قفس بسر ببرند.

منبع: کتاب به من بگو چرا – جلد 8

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x