7 پیشبینی تسلا در مورد آینده

نیکلا تسلا یکی از نوابغ قرن بیستم  بود که اکثر شما با او آشنایی دارید. امروز میخواهیم به پیش بینی های او در مورد آینده بپردازیم. برخی از این پیشبینی ها به حقیقت پیوسته اند.

پیشبینی اول : ظهور تلفن های هوشمند

تسلا در مورد یک دستگاه بیسیم صحبت کرده است که دارای فناوری ویدیو و تلفن است. او در سال 1926 گفته بود که در آینده زمانی که فناوری بیسیم به طور کامل همه گیر شود، کل زمین به یک مغز بزرگ تبدیل میشود و همه چیز، ذرات یک کل واقعی و ریتمیک است. ما خواهیم توانست بدون در نظر گرفتن فاصله، فورا با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. ابزارهایی که از طریق آنها میتوانیم این کار را انجام بدهیم به طرز شگفت انگیزی ساده خواهند بود و یک مرد میتواند در جیب جلیقه اش یکی از آنها را با خود حمل کند.

پیشبینی دوم: اتومبیل های خودران

تسلا در سال 1898 گفته بود که اتومبیل هایی خواهند آمد که میتوانند به حال خود رها شوند و به راحتی انواع مختلفی از عملیات را انجام بدهند. این پیشبینی توسط شرکت همنام او یعنی تسلاموتورز در زمان ما به حقیقت پیوست.

پیشبینی سوم: هواپیماهای بدون نیاز به سوخت

انرژی بیسیم باعث خواهد شد ماشین های پرنده بدون سوخت به وجود بیایند. ما طی چند ساعت از امریکا به اروپا خواهیم رفت و مرزهای بین المللی تا حد زیادی محو خواهند شد.

پیشبینی چهارم: اسلحه لیزری

تسلا در نوشته های خود در مورد اسلحه ای صحبت کرده بود که با اشعه کار میکند و قادر است هرچیزی که از فاصله زیاد توسط دشمن پرتاب میشود را از بین ببرد. نوشته های او در مورد اسلحه لیزری به طرز مرموزی از بین رفته است اما گفته میشود که عموی دونالد ترامپ آخرین فردی بوده است که یادداشت های تسلا را دیده است و او متهم به از بین بردن این یادداشت هاست.

پیشبینی پنجم: دوربین فکری

این ایده در مورد این است که بتوان از افکار عکاسی کرد. اکنون دانشمندان تا حدودی توانسته اند این کار را انجام بدهند و اگر شما به یک موضوع روشن و واضح فکر کنید دستگاه میتواند تاحدودی آن را ثبت کند.

پیشبینی ششم: ماشین های پرنده

تسلا پیشبینی کرده است که ماشین های پرنده خواهند آمد و جای چرخ ها با بالها عوض خواهد شد. امروزه ماشین های پرنده ساخته شده اند و در حال پیشرفته تر شدن هستند.

و پیشبینی آخر که بسیار جالب است درمورد قدرت گرفتن زنان است.

تسلا پیشبینی کرده است که زنان در جامعه آینده برتر از مردان خواهند بود و اکثر پست های مهم را اشغال خواهند کرد. مبارزات زنان برای برابری جنسیتی در نهایت منجر به نوعی برتری زنان خواهد شد.

نظر شما در مورد تسلا و مخصوصا پیشگویی آخر او چیست؟ آیا این اتفاق رخ خواهد داد؟

پاسخی بدهید