تاثیر هیپنوتیزم در تقویت حافظه و داشتن حافظه قوی

حافظه قوی یعنی داشتن تمرکز فکر و تمرکز فکر یعنی هیپنوتیزم و هیپنوتیزم یعنی ایجاد تمرکز فکر. محصل یا دانشجویی که مطالب درسی را میخواند و یاد نمیگیرد دلیلش اینست که تمرکز فکر ندارد، یک خط یا کتاب را مطالعه میکند ولی وقتی به آخر صفحه رسید متوجه میشود که چیزی نفهمیده است. وقتی علتش را جستجو میکند متوجه میشود که فکرش متمرکز نبوده و به موضوعاتی غیر از درس فکر میکرده، در واقع چشمش روی کتاب ولی فکرش به چیز دیگری اشتغال داشته است.

نتایج و آزمایشات هیپنوتیزمی نشان داده‌اند که از طریق هیپنوتیزم آنقدر میتوان حافظه را تقویت کرد که هر درس را با یک مرتبه خواندن یاد گرفت و فراموش نکرد.

جوان 17 ساله ای که کلاس دهم بود به من مراجعه کرد. میگفت اولا از مدرسه رفتن نفرت دارم، اکثر روزها تا دم در مدرسه میروم ولی داخل دبیرستان نمیشوم بلکه به گردش یا سینما میروم در حالیکه خیلی دلم میخواهد دبیرستان و درس را دوست داشته باشم.

ثانیا وقتی هم به کلاس میروم هرچه معلم درس میدهد یاد نمیگیرم و نمیفهمم.

ثالثا وقتی کتاب میخوانم بازهم چیزی در حافظه ام نمیماند.

این جوان مقصر نبود، دلش میخواست درس خوان باشد اما ناخودآگاه نمیتوانست.

او را هیپنوتیزم کردم و معلوم شد مادرش مرده و زیر دست زن بابا بزرگ شده و در خانه همیشه دعوا و اختلاف است و اکثرا همه مشکلات را به گردن این پسر می اندازند.

بالاخره چند جلسه هیپنوتیزم کمک کرد این محصل بتواند به دبیرستان علاقمند شود و حافظه اش تقویت گردد.

وقتی علت ضعف حافظه عقده ها، محیط تربیتی غلط، اختلافات خانوادگی باشد، متاسفانه هیچ دارو و شربتی قادر نیست حافظه را تقویت کند.

منبع: کتاب روانشناسی هیپنوتیزم / تالیف: استاد کابوک

 

 

پاسخی بدهید