پرنس آف پرشیا 6 در راه است؟!

بازی پرنس آف پرشیا Prince Of Persia یا شاهزاده پارسی که قبلا به نام شاهزاده فارس هم در ایران شناخته می‌شد یک بازی بازی اکشن ماجرایی سوم شخص است.

این بازی از قدیم تا به امروز منتشر شده است و روی PC و کنسول‌های مختلفی عرضه شده است.

این بازی در محیط‌های زیبا و باستانی در جریان است و شما در نقش یک پرنس هستید که باید با موجودات شیطانی مبارزه کنید.

داستان در این بازی چندان پیچیده نیست. پرنس آف پرشیا، یک بازی مابین خدای جنگ و توم ریدر است. نه آنقدر اکشن و هک اند اسلش است و نه آنقدر معمایی مانند توم ریدر.

از آنجایی که محیط و شخصیت داستان ایرانی است و در برخی نسخه‌ها مانند Prince Of Persia 2008 و Prince of Persia: The Forgotten Sands دیالوگ‌های فارسی هم شنیده میشود، بازی مورد توجه گیمرهای ایرانی قرار گرفته است.

اما محبوبیت این بازی یک دلیل دیگر هم دارد.

در گذشته که ویدیوگیم از نظر گرافیک و گیم پلی چندان پیشرفت نکرده بود، گیمرها تشنه بازی‌هایی بودند که گرافیک و گیم پلی متفاوت‌تری داشته باشند. خیلی از بازی‌ها مانند IGI به همین دلیل محبوب بودند، اما اگر گیمر امروزی به سراغ این نوع بازی‌ها برود احتمال کمی وجود دارد که مورد پسندش واقع بشود.

پرنس آف پرشیا در آن دوران هم گرافیک خوبی داشت و هم یک قابلیت جالب در آن وجود داشت که خیلی زود باعث شهرت آن شد. اینکه از در و دیوار بالا میرفت و حتی روی دیوار میدوید! البته گیم پلی آن به اندازه بازی اساسینز کرید حرفه‌ای و روان نبود.

این بازی هم مشمول زمان شده است و اگر کسی تا به حال آن را بازی نکرده باید به سراغ نسخه‌های جدیدتر آن برود.

شاهزاده پارسی 5

Prince Of Persia 6 پرنس آف پرشیا 6

از سال 2010 که Forgotten Sands عرضه شد، هنوز نسخه جدیدی نیامده است. به همین خاطر بسیاری از طرفداران این بازی به دنبال اخبار مربوط به نسخه جدید بودند. چندباری هم شایعه شد که نسخه بعدی در حال ساخت است اما اینطور نبود.

اخیرا خود شرکت سازنده یعنی یوبی سافت دامنه Prince Of Persia 6 را خریده است. این می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که نسخه بعدی قرار است ساخته شود.

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x