rise of tomb raider شاهکاری در ویدیوگیم

نسخه های قدیمی توم ریدر در زمان خودش از نظر گرافیک و فیزیکی که در بازی پیاده سازی شده بود، عالی و پیشگام بودند. اما از میان نسخه های جدید، قیام مهاجم مقبره یا ظهور مهاجم مقبره با نام انگلیسی rise of tomb raider واقعا یک شاهکار است که هر کسی به محض دیدن اولین صحنه های بازی حسابی غافلگیر خواهد شد.

همه چیز به طرز باورنکردنی واقعی است و کریستال داینامیکس در سال 2015 کاری کرده است که واقعا گیمر را شوکه میکند. در اولین صحنه های بازی شروع به راه رفتن در برف میکنید که مربوط به سیبری است. برف دقیقا همانند واقعیت در زیر و اطراف پای شما جمع میشود و جهت جمع شدن آن وابسته به حرکت شماست.

Rise of the Tomb Raider

تغییرات زیادی در این نسخه بازی نسبت به نسخه قبلی، وجود دارد. یکی از این تغییرات اضافه شدن حرکات ریز صورت است. صورت همانند انسان واقعی دارای حرکاتی ریز است که به شدت چهره لارا کرافت را واقعی میکند.

مورد بعدی Pure Hair است که نسبت به نسخه قبلی یک مرحله دیگر ارتقاء یافته است. در این بازی برخلاف بازی های دیگر، شما میتوانید نسخه واقعی موها را ببینید. اگر این گزینه را سر حالت فول بگذارید، دقیقا هر دانه از مو به همان ابعاد واقعی، رندر میشود و هم موهای لارا به شدت واقعی میشود و هم اینکه فشار بیشتری به کارت گرافیک شما خواهد آمد. خود بازی هشدار میدهد که برای اینکه این گزینه روی بالاترین حالت باشد، و یا گزینه جزئیات گرافیکی روی بالاترین حالت باشد، باید گرافیک بالای 4 گیگ واقعی داشته باشید. یعنی حافظه اختصاصی گرافیک باید حداقل 4 گیگ باشد.

البته من بازی را با گرافیک 2 گیگ اجرا کردم و برای اینکه افت فریم نداشته باشم، همه گزینه ها را به اجبار روی متوسط گذاشتم. گرافیک این بازی فوق العاده است. شکل یخ و قندیل ها، زیباترین و طبیعی ترین حالتی بود که تا به حال دیده بودم. آتش هم خیلی خوب طراحی شده و حرکت شعله های آن تکراری و ساده نیست.

نور پردازی ها و افکت حرکت سریع دوربین، واقعا عالی و شبیه واقعیت انجام شده است. وقتی لارا حرکت میکند، دوربین دستی، دنبال او میرود! در اکثر بازی ها دوربین ثابت است یا اینکه بدون حرکت و لرزش دنبال سوژه حرکت میکند. اما در اینجا همانند فیلم هایی که از تکنیک دوربین دستی استفاده کرده اند، دوربین دستی را شبیه سازی کرده اند که باعث میشود بازی کاملا حس واقعی بودن به شما بدهد. این سبک در رزیدنت اویل هم اجرا شده است اما به نظرم آنجا کمی مصنوعی است و در این بازی بهتر اجرا شده است.

گرافیک مورد نیاز برای اجرای Rise of the Tomb Raider:

برای اجرای این بازی به پردازنده حداقل 4 هسته ای و گرافیک 2 گیگ (اختصاصی)، همچنین حافظه رم 8 گیگ نیاز دارید و برای اجرای بازی روی بالاترین تنظیمات گرافیکی به پردازنده 4 هسته و گرافیک 4 (اختصاصی) و حافظه حداقل 12 گیگ نیاز دارید.

قیام مهاجم مقبره

بررسی بازی rise of tomb raider از نظر سینمایی:

برخلاف نسخه قبلی، در این نسخه لوکیشین ها کاملا متنوع هستند، از روسیه تا سوریه! 15 لوکیشن جدید در این بازی وجود دارد. معابد باستانی و شگفت انگیز طبق وعده سازندگان در این نسخه بیشتر شده اند و آن حالت سینمایی و لوکیشن های معمولی توم ریدر 2013 که نقطه ضعف آن نسخه بود، در اینجا رفع شده است. بنابراین آماده رویارویی با معابد زیبا و مخوف باشید. همچنین برخلاف نسخه قبلی، تعداد معماهای محیطی هم بیشتر شده است.

بسیاری از بازی های جدید مانند اساسین کرید، حوصله سربر شده اند اما توم ریدر همچنان توانسته است موفق ظاهر شود و به نظر من به همان اندازه گذشته جذاب است و مخاطب را درگیر میکند. در آن زمان سخت بودن بازی و کمبود عناوین متعدد، باعث میشد که گیمرها ساعت ها پای این بازی وقت بگذارند، البته گرافیک و گیم پلی خوبی هم داشت اما اکنون اگر به همان سبک سابق بازی را میساختند، قطعا به مذاق گیمرهای جدید خوش نمی آمد، بنابراین همانند سایر شرکت ها، ادامه دادن عناوین قدیم، کار مشکل و چالش برانگیزی است که اسکوئر انیکس و کریستال داینامیکس با خلق صحنه های سینمایی زیبا و بالا بردن گرافیک بازی، در کنار گیم پلی روان و همه پسند، توانسته اند از این چالش سربلند بیرون بیایند.

از گرافیک که بگذریم، به کارگردانی صحنه ها میرسیم که انصافا عالی و نفس گیر است. چقدر خوب توانسته اند تک تک مکانیزم های بازی را با اینکه تکراری هستند، دوباره به گیمر جدید معرفی کنند. موسیقی بازی هم بسیار خوب است و کاملا مناسب هر صحنه از بازی است.

قیام مهاجم مقبره به مناسبت 20 سالگی این بازی منتشر شده است و به نظر من از همه لحاظ یک بازی کامل است. اگر به بازی های پلتفرمر و سوم شخص علاقه دارید این بازی زیبا را از دست ندهید. این بازی برای کنسول های PS4 و اکس‌باکس وان و اکس‌باکس 360 و PC منتشر شده است که در PC میتوانید کمی گرافیک بالاتری نسبت به کنسول ها را تجربه کنید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x