آموزش آپدیت کردن گرافیک کامپیوتر و لپ تاپ

شاید برای آپدیت کارت گرافیک لپ تاپ یا کامپیوتر خود با مشکل روبرو شده باشید. در این پست میخواهیم به شما یاد بدهیم که چطور اینکار را انجام بدهید.

اما اصولا چرا لازم است گرافیک را آپدیت کنیم یا درایور کارت گرافیک را نصب کنیم؟

زمانی که شما روی کامپیوتر خود ویندوز نصب میکنید، در اکثر مواقع ویندوز کارت گرافیک را نمیشناسد و نیاز است درایور آن را نصب کنید. اگر این کار را انجام ندهید برای دیدن فیلم یا بازی یا انجام کارهای گرافیکی با مشکل روبرو میشوید چون گرافیک اصلا کار نمیکند.

گاهی هم ویندوز، برخی مدل های معروف کارت گرافیک را میشناسد و بعد از نصب ویندوز میتوانید بازی کنید یا فیلم ببینید اما هنوز گرافیک عملکرد بهینه ای ندارد و برای برخی بازی ها ممکن است مشکل داشته باشد. بنابراین حتما باید آپدیت گرافیک را نصب کنید.

درایور کارت گرافیک چیست؟

درایور کارت گرافیک یک نرم افزار است که باید روی سیستم نصب شود و باید توجه داشته باشید که اگر درایور نسخه 32 و 64 بیتی داشت حتما نسخه مناسب با ویندوزتان را نصب کنید.

این نرم افزار را به دو طریق میتوانید بدست بیاورید:

  1. اگر مدل دقیق کارت گرافیک را بدانید میتوانید از سایت سازنده آن دانلود کنید یا اینکه با سرچ در گوگل از سایت های دانلود آن را دریافت کنید.
  2. اگر مدل کارت گرافیک را نمیدانید، جای نگرانی نیست با نصب نرم افزارهایی که کار آپدیت سخت افزارهای کامپیوتر را انجام میدهند میتوانید به صورت اتوماتیک این کار را انجام بدهید. این نرم افزارها با اتصال به اینترنت تمام سخت افزارها مانند کارت گرافیک، کارت صدا و… را بررسی کرده و هرکدام که نیاز به نصب درایور داشته باشند را شناسایی کرده و این کار را به راحتی انجام میدهند.

سه مدل از این نرم افزارها که من از آنها استفاده کرده ام و راضی بوده ام را معرفی میکنم:

با کلیک روی هر کدام میتوانید آن را دانلود کنید.

آپدیت گرافیک چیست؟

آپدیت گرافیک همان نسخه به روز درایور کارت گرافیک است. وقتی که کارت گرافیک ساخته شده است همان سال اولین نسخه از درایور آن ساخته شده و عرضه شده است و در سالهای بعد آپدیت آن ارائه میشود. در صورتی که شما کارهای گرافیکی با کامپیوتر خود انجام میدهید باید همیشه آپدیت کارت گرافیک خود را نصب کنید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x