دانلود رایگان کتاب The Truth About Uri Geller نوشته جیمز رندی

کتاب حقیقت درباره یوری گلر نوشت جیمز رندی است. شعبده باز و شکاک که بنیان گذار چالش یک میلیون دلاری رندی است. چالشی که در آن اگر کسی بتواند یک پدیده ماورالطبیعه را در شرایط استاندارد علمی که امکان انجام هیچ گونه حقه در آن نیست، نشان بدهد برنده یک ملیون دلار میشود.

این جایزه که از صد هزار دلار شروع شده بود به یک میلیون دلار رسید و تا به حال هیچ کسی هم در آن موفق نبوده است از جمله یوری گلر.

یوری گلر فردی اسرائیلی بود که مدعی برخورداری از نیروهای ماورالطبیعه بود. بسیاری از مردم شهادت داده بودند که ساعت هایشان را گلر توانسته با نیروی ذهن از کار بیاندازد و کلیدها و قاشق ها را برایشان خم کرده بود. او همچنین بارها در برنامه های تلویزیونی حاضر شد و حتی برای شکاکان اجراهای موفقیت آمیزی داشت.

با این حال جیمز رندی معتقد بود که یوری گلر یک شیاد است و با مهارت بالا دارد مردم را فریب میدهد. او توانست تمام کارهای گلر را به همان کیفیت انجام بدهد و یک بار در برنامه تلویزیونی که قرار بود گلر نمکدان های خالی را از نمکدان حاوی آب تشخیص بدهد، ایجاد مشکل کرد. جیمز رندی گفت گلر با تکان تکان خوردن روی صندلی، لرزشی را به سمت میز ارسال میکند و وقتی میز میلرزد نمکدان های خالی تکان خورده و آن نمکدانی که پر از آب است؛ تکان نمیخورد در نتیجه گلر وانمود میکند که با نیروی ذهنی توانسته آن را تشخیص بدهد. بنابراین به مجری برنامه گفت قبل از اینکه گلر وارد برنامه شود، در کف همه نمکدان ها مقداری سیمان بریزید و صبر کنید تا سفت شود. در اینصورت همگی سنگین بوده و تکان نخواهند خود.

گلر آن شب بدترین شب زندگی اش را سپری کرد. هرچقدر تکان تکان میخورد، نمیتوانست به خوبی این کار را انجام بدهد و فقط چند عدد نمکدان را توانست خارج کند. این کار بیش از یک ساعت طول کشید و در آخر گلر کار را به اتمام نرساند و به همه گفت که آمادگی لازم را ندارد و سوالات زیادی که مردم قبل از اجرا در استدیو از او پرسیده اند، تمرکزش را از بین برده است.

جیمز رندی سرانجام کتاب فوق را نوشت و مدعی شد همه اسرار گلر را در آن گفته است. این کتاب متاسفانه با اینکه کتاب ارزشمندی است اما به زبان فارسی ترجمه نشده است و ما نسخه انگلیسی آن را برای دانلود قرار داده ایم:

لینک دانلود رایگان کتاب حقیقت درمورد یوری گلر PDF

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید