آسمان سیارات دیگر منظومه شمسی چه رنگی است؟

رنگ آسمان در سیارات مختلف بستگی به اتمسفر، ابر، گرد و غبار و فاصله از خورشید دارد. برخی از سیارات دارای اتمسفر ضخیم و ابرهای رنگین هستند که باعث می‌شوند آسمان آن‌ها قرمز، نارنجی، زرد یا آبی باشد. برخی دیگر دارای اتمسفر نازک یا بدون اتمسفر هستند که باعث می‌شوند آسمان آن‌ها سیاه یا تیره باشد. بعضی هم دارای حلقه‌های درخشان هستند که منظره‌ای زیبا را ایجاد می‌کنند.

برای مثال، آسمان سیارهٔ عطارد سیاه است چون اتمسفر ندارد و خورشید به صورت یک نقطهٔ روشن در آن دیده می‌شود. آسمان سیارهٔ ونوس نارنجی است چون اتمسفر ضخیم و ابرهای سولفوریک اسید آن را پوشانده است. آسمان سیارهٔ مریخ قرمز است چون گرد و غبار قرمز در اتمسفر نازک آن پخش شده است. آسمان سیارهٔ مشتری و زحل به رنگ‌های مختلف از جمله آبی، قهوه‌ای و قرمز است چون اتمسفر پُر گاز و ابرهای رنگین دارند. همچنین حلقه‌های درخشان زحل منظره‌ای شگفت‌انگیز را به نظر می‌رسانند. آسمان سیارهٔ اورانوس و نپتون آبی روشن است چون اتمسفر پُر گاز و چگال دارند.

آسمان سیارات دیگر منظومه شمسی بسیار جالب و متفاوت است. شاید روزی بتوانید خودتان به دیدن آن‌ها بروید. تصور کنید که در کنار حلقه‌های زحل قدم بزنید یا به ستاره‌های درخشان در آسمان ماه نگاه کنید. چقدر خیره کننده خواهد بود!

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x