آیا امواج موبایل خطرناک هستند؟

ویدیوها و مطالب زیادی در شبکه‌های اجتماعی هستند که امواج موبایل را بسیار خطرناک نشان میدهند. مثلا مابین دو عدد تلفن همراه تخم مرغ آبپز میکنند! یا مورچه میکشند!

آیا این ادعاها واقعی است؟

آیا امواج موبایل اینقدر خطرناک هستند و مردم را بی خبر نگه داشته‌اند؟

باید بدانید که اگر کسی از امواج دانش کافی را داشته باشد هرگز چنین ادعایی نمیکند چون امواج با فاصله زیاد آن هم وقتی که از در و دیوار عبور کرده‌اند هرگز چنین قدرتی ندارند.

تمامی مواردی که مثال زدیم غیرواقعی هستند.

در مورد خطر امواج مورد استفاده در تلفن همراه روی انسان و یا رابطه آن با سرطان تحقیقات زیادی انجام شده است اما هنوز از نظر علمی خطرناک بودن آن ثابت نشده است.

آژانس تحقیقات بین‌المللی سرطان، امواج الکترو مغناطیسی موبایل را در گروه شاید سرطان زا طبقه‌بندی می‌کند. طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از موبایل در حد 30 الی 40 سانت به سرعت قدرت امواج کاهش پیدا می‌کند.

تحقیقات بیشتر درمورد خطر امواج موبایل

با سرمایه گذاری دولت امریکا یک تحقیق حرفه‌ای که به پژوهش بزرگ 25 میلیون دلاری معروف است روی این موضوع انجام شد.

دانشمندان حیواناتی از جمله موش را مورد آزمایش قرار دادند و نتیجه آزمایش این بود که در گروه موش‌‌هایی که کل عمرشان را در معرض این امواج بودند احتمال بروز هر نوعی از سرطان بیشتر بود، اما اختلاف چندان زیاد نبود.

نتیجه گیری

خطر امواج موبایل چندان جدی نیست و نمیتواند به یک نگرانی مهم تبدیل شود. برخلاف مواردی مثل: آلودگی هوا ، گرمایش زمین ، خطر ویروس‌ها و… که جان انسان را تهدید میکنند و اثبات شده نیز هستند.

با این حال توصیه میشود برای مدت طولانی زیاد نزدیک موبایل نباشید و بیشتر از هندزفری برای صحبت استفاده کنید.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
2 دیدگاه
  1. محمد میگوید

    پس نگران نباشیم دیگه 😂

  2. danial.mental میگوید

    اين مدت هندفري به علت تعدد كلاس هاي مجازي گوش هاي منو داغون كرد . (:

پاسخی بدهید