افزایش زیبایی با ماساژ صورت

مزایای بی شماری را برای ماساژ صورت قابل شمارش است.

نوع غربی ماساژ صورت به عنوان یک درمان زیبایی نوعی نوآوری جدید در قرن بیستم است و به خصوص در اروپا خیلی طرفدار پیدا کرده است. بسیاری از ماساژ درمان های معروف اروپایی در آمریکا نیز مشغول کار و تعلیم می شوند. این شکل از ماساژ صورت بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی. فواید احتمالی ماساژ صورت به روش غربی ها اینها است: بهبود وضعیت پوست صورت و قدرت عضلات صورت، استراحت کردن و ریلکس شدن عضلات صورت و چشم، بهبود سردردهای تنشی و دردهای صورت، تخفیف استرس و اضطراب و ریلکس شدن کلی بدن از نظر فیزیکی و روانی.

در مواردی ماساژ صورت را نمی توان انجام داد، مثلا” در بیمارانی که لنز تماسی به چشم دارند (باید لنزهایشان را درآورند)، اگر روی صورت زخم باز، جوش یا بریدگی وجود داشته باشد، پوست ملتهب یا دچار خون مردگی، بیماری که مبتلا به آکنه یا اگزما روی صورت است.

ماساژ صورت می تواند این مشکلات را تشدید کند. امروزه ماساژ صورت به سبک غربی به عنوان یک اقدام زیبایی، طرفداران زیادی بین خانم ها و بعضی آقایان پیدا کرده  است و به این روش سعی می کنند وضعیت پوستشان را بهتر کنند یا حداقل آن را بهتر احساس کنند.

روشنی و سلامت پوست از مهمترین ویژگی های زیبایی است. مهم نیست که پوست شما سفید، سبزه یا زرد باشد؛ مهم درخشندگی پوست می باشد. درخشان بودن پوست باعث می شود شما شاداب به نظر برسید و این شادابی در رفتار شما و رفتار دیگران با شما تأثیر می گذارد.

احساس آرامش

تجربه و تحقیقات نشان داده که ماساژ صورت به طور باور نکردنی باعث تولید مرفین در بدن می شود و مرفین عامل اصلی احساس آرامش است. شاید به همین دلیل باشد که افراد از درمانگر ماساژور می خواهند وقت بیشتری روی صورت آنها بگذارند.

کند کردن روند پیری و چین و چروک پوست

ماساژ، گردش خون را تحریک و اکسیژن بیشتری را به سمت صورت روانه می سازد؛ همچنین به تولید کلاژن که باعث شاداب شدن و جلوگیری از چین و چروک است منجر می شود. چین و چروک در صورت از یک نقطه شروع شده و گسترش می یابد، ماساژ شروع ایجاد چین و چروک را به تأخیر می اندازد. علاوه بر این، چین و چروک در پیشانی اغلب ناشی از سفت کردن غیر ارادی عضلات است. ماساژ باعث شل شدن عضلات شده و تشکیل چین و چروک های پیشانی را به تعویق می اندازد.

خواص دیگر:

  • کاهش استرس
  • کاهش درد
  • خواب بهتر
  • روابط خوب
  • اعتماد به نفس

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x