تفکر و تمرکز

نخست، از خود بپرسید که چه هنگام عادت عزت نفس پایین و یا نگرانی مشغولیت زا گریبان شما را گرفت. سپس در حال آرامش قرار گرفته و نفس های عمیق بکشید. هشت نفس عمیق کشیده و با هر کدام بگویید:«من هدف روح خویش را در آموختن درس هایم بدون لایه های رفتاری منفی که ممکن است از طریق سخن یا عمل جذب کرده باشم، تأیید می کنم. تمام منفی گرایی ها را پاک کرده و تخلیه خواهم کرد. آنها را با عادت های رفتاری مثبت جایگزین خواهم کرد تا روحم رشد و پیشرفت نماید.»

آسوده بمانید و اجازه دهید سناریوهای مختلفی وارد ضمیر خودآگاهتان شوند. با تمام وجود بخواهید تا از طریق تصویر سازی یا احساس، سرچشمه این عادت های رفتاری منفی به شما نشان داده شود. هم چنین بخواهید راهنما و فرشتگان به شما نشان دهند چگونه می توانید عادت های مخرب و مضر را با اعمال درست جایگزین نمایید.

حالا، خود را در سبزه زاری زیبا با گل های گوناگون تصور کنید که مرزهای آن را درختان مشخص می کنند. در میان گل ها دراز بکشید و بوی خوش و مسرت بخش گل رز و هر گلی را که دوست دارید، استنشاق کنید. در آسمان بالای سرتان اشکال مختلفی را در ابرها مشاهده می کنید؛ گویی آن ها قسمت های مختلف از زندگی تان و آنچه که شما را تحت تأثیر قرار داده به تصویر می کشند. پس از آن که تک تک مناظر را مشاهده کردید، از هم گسیختن آنها را توسط باد تماشا نمایید. هر بار که این کار را انجام می دهید، روح تان احساس سبکی بیش تری می کند.

هر قدر که می خواهید در چمنزار دراز بکشید. در طبیعت تنفس کنید و هر آن چه که آزرده تان می سازد، رها سازید. آنگاه، از سبزه زار خارج شوید و احساس آزادی کنید.

منبع: کتاب درس هایی برای زندگی – سیلویا براون

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x