دلیل واقعی مرگ بروسلی چه بود؟

در مورد مرگ بروسلی هنرپیشه رزمی کار چینی بحث و نظریه پردازی های زیادی شده است و عده زیادی معتقدند که او را به قتل رسانده اند اما به نظر میرسد که واقعیت ساده تر از این حرف ها باشد.

مرگ واقعی او بر اثر تورم مغزی بوده است که با خوردن خودسرانه دارو بدتر شده و به علت اهمیت ندادن به توصیه های پزشکی و حساسیت دارویی منجر به رفتن بروسلی به حالت کما و مرگ مغزی او شده است.

در واقع بروسلی بعد از آسیبی که به کمرش وارد شد پزشکان گفتند که دیگر نمیتواند تا آخر عمر ورزش را دنبال کند.

در سال ۱۹۷۰ بروسلی به دلیل تمرینات سنگین به بیماری فتق دیسک بین‌مهره‌ای دچار می‌شود. پزشک او را از ادامه ورزش منع کرده بود اما او با تزریق موضعی کورتیزون درد ناشی از این بیماری را کنترل می‌کرد.

یکی از عوارض این دارو تجمع مایعات در مغز و تورم مغزی بود.

در سال ۲۰۱۷ در مستند «اتوپسی، پاتولوژیست قانونی» محصول شبکه رلز، دکتر مایکل هانتر با بررسی دقیق تر مدارک کالبد شکافی بروسلی این تئوری را مطرح می‌کند که بروسلی به دلیل عوارض مصرف بیش از حد کورتیزون بجهت تسکین درد ناشی از بیماری فتق دیسک بین‌مهره‌ای که به مدت سه سال آن را خودسرانه تزریق می‌کرد درگذشته‌است.

مورد بروسلی شاید مثال خوبی برای کسانی باشد که به علم پزشکی بدبین هستند و فکر میکنند پزشکی به ضرر آنهاست!

در این مستند به نقل از یکی از فیلمبرداران فیلم اژدها وارد می‌شود این‌طور نقل می‌شود که در هنگام ضبط فیلم گاهی رنگ چهره بروسلی از حالت طبیعی به رنگ قرمز تیره درمی‌آمده که باعث نگرانی اعضای گروه می‌شده‌است.

مدارکی نیز آورده می‌شود که بروسلی برای کاهش استرس کاری از گیاه شاه‌دانه ماری‌جوآنا استفاده می‌کرده‌است.

چیزی که باعث میشود ما فکر کنیم او را کشته اند، محبوبیت و شهرت اوست. طبیعتا افراد مشهور دشمنانی هم دارند.

به عنوان مثال سالانه افراد زیادی بر اثر مسمویت دارویی میمیرند، اگر یکی از آشنایان یا دوستان شما بر اثر مسمومیت دارویی بمیرد هیچ کس نمیگوید او را کشتند! اما اگر یک فرد مشهور به خاطر مسمویت دارویی بمیرد همه میگویند او را کشتند!

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x