روز مردگان در مکزیک و آیین های عجیب و ترسناک

در مکزیک اعتقاد بر این است که در روز دوم ماه نوامبر که روز مردگان مکزیک نامیده میشود ارواح مردگان به بازدید زندگان می آیند و این بازدید را با جشن ها ، مهمانی ها ، آوازها و راهپیمایی ها گرامی میدارند.

اما این رسم چگونه شکل گرفته است؟

زمانی که فاتحان اسپانیایی به مکزیک هجوم آوردند از رسوم آدمخواری و قربانی کردن انسان ها که در میان بومیان رواج داشت شوکه شدند و سعی کردند تا به زور آنها را به آیین مسیحیت کاتولیک درآورند.

مکزیکی ها تفاوتی میان زندگی و مرگ قائل نبودند و هریک را درون یک چرخه ابدی تلقی میکردند. احساس آنان این بود که مرگ در حقیقت فراهم سازی غذا برای حیات آینده است.

اما بعد از ورود مسیحیت به آنجا، اعتقادات آنها دچار تغییرات شد.

هیئت های مذهبی روز دوم نوامبر را مطرح ساختند و پس از آن در ان روز جشن های بزرگی برگزار شد که امروزه به عنوان یک سنت مکزیکی آن را میشناسند.

از روز 31 اکتبر خانه ها را برای جشن آماده میکنند و مقدار زیادی غذا میپزند که از آن جمله میتوان به نان مخصوصی که به شکل حیوانات درست میشود اشاره کرد.

محراب های کوچکی از گل درست میکنند و غذاها و اسباب بازی هایی برای روح کودکانی که فوت کرده اند در مقابل آن قرار میدهند.

کودکان مرده ، آنجلیتو یا فرشتگان کوچک نام دارند.

تا نیمه شب، اعضای خانواده بیدار مانده و به نیایش میپردازند و منتظر ورود فرشتگان کوچک و لذت بردن آنها از هدایایشان میمانند.

فردای آن روز جشن بزرگ تری برای مردگان مسن تر که صبح روز بعد از راه میرسند برگزار میشود.

محراب های بزرگ تری بنا میشود و نوعی شیرینی حاوی آرد بادام و سفیده تخم مرغ شبیه جمجمه انسان درست میکنند.

روی این جمجمه ها نام فوت شدگان به همراه پیامی برای آنها را مینویسند.

درحالی که راهپیمایان رژه میروند و گروه های موسیقی برای ارواح مینوازند، مردم آب نبات های کوچکی به شکل تابوت میخورند و مقادیر زیادی غذا و نوشیدنی مصرف میکنند.

سپس دعا کرده و طلب آمرزش میکنند.

صبح روز بعد جشن و پایکوبی به پایان میرسد و مردم در مراسم عشاء ربانی شرکت میکنند.

و اعتقاد دارند که ارواح در این روز دوباره به گورهایشان برمیگردند. عصر آن روز خانواده ها به گورستان میروند و در آنجا به افتخار مردگان غذا میخورند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x