آیا طلوع ماه غول‌پیکر در قطب شمال واقعی بود؟

در اینترنت اخبار دروغ و شایعات زیادی وجود دارد. البته دروغگویی و یک کلاغ چهل کلاغ از قدیم هم بوده است. مردم وقتی بهم میرسند انواع دروغ های شاخدار را برای هم میگفتند. برخی از تجربیات قدیم و رشادت های گذشته خود تعریف میکردند و برخی هم از اتفاقات عالم ماورالطبیعه.

حالا اینترنت آمده است و هرکسی که اهل چنین گفتگویی است دیگر لازم نیست منتظر شود تا یک دورهمی یا مهمانی برگزار شود و حرف هایش را به گوش دیگران برساند. نتیجه چیزی شده است که میبینید.

پس از این مقدمه، به ویدیوی طلوع ماه غول پیکر در قطب شمال میپردازیم که کاملا فیک است و حقیقت ندارد؟

شاید بپرسید از کجا این حرف را میزنیم؟

اگر از اینکه طبق قانون جاذبه چنین چیزی شدنی نیست چون ماه در این فاصله کم حتما جذب زمین میشود و روی زمین سقوط میکند، صرف نظر کنیم، از نظر فنی هم خود ویدیو ایراداتی دارد.

اولا کسانی که در کار ادیت و جلوه های ویژه باشند تایید میکنند که این ویدیو ناشیانه ساخته شده و ایراداتی در آن هست. مثلا: سایه درستی روی زمین نمی اندازد، نزدیک شدن آن با بزرگ شدن اندازه آن همخوانی ندارد. محو شدن پایین ماه، بعد از نزدیک شدن به زمین باید کمتر شود که نمیشود.

همچنین در قطب شمال چنین پوشش گیاهی وجود ندارد.

دلیل دیگر ما برای اینکه این ویدیو جعلی است ساختن تعداد زیادی ویدیوهای این چنینی است! در واقع برای سیاراتی مثل زحل، مشتری و غیره هم چنین ویدیویی وجود دارد. همگی آنها از یک نوع جلوه های ویژه استفاده کرده اند.

اگر شما هم مثل من علاقمند به نجوم باشید حتما این ویدیوها را هم در اینستاگرام دیده اید.

مشتری نزدیک زمین زحل نزدیک زمین اورانوس نزدیک زمین نپتون نزدیک زمین مشتری در نزدیکی زمین

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x