فواید موسیقی برای سلامتی

در بسیاری اشخاص، یک موسیقی ملایم پشت صحنه، کمک بسیار مؤثری جهت برگزاری صحنه ی معنوی و خصوصی آن ها می باشد. هر گاه مجموعه ی بزرگی از موسیقی را جهت انتخاب در اختیار داشته باشیم، بسیار عالی است.

نوارهای ضبط صوت، هنوز مورد علاقه ما هستند، زیرا با یک ضبط صوت قوه ای کوچک، می توانید موسیقی مورد علاقه ی خود را تقریبا” به هر جائی منتقل کنید. این کار، روشی است قابل تطبیق و ارزان که جهت برگزاری صحنه معنوی همراه با موسیقی، مناسب می باشد.

هر گاه چیز مناسبی در اختیار نداشتید، توصیه می کنیم با فروشگاه موسیقی در محل خود مشورت کنید و نظر او را در مورد انتخاب موسیقی مناسب جویا شوید. به چند نمونه از موسیقی عصر جدید، فلوت بومی آمریکا، و موسیقی ضربی گوش کنید. لازم است که حداقل دو نوع موسیقی مختلف را داشته باشید، بنابراین در بدو امر کار خود را با دو نوار موسیقی برنامه ریزی کنید.

شما به نوعی موسیقی احتیاج خواهید داشت که نواختی منظم و هیجان انگیز داشته باشد. این موسیقی بایستی محرک و نشاط انگیز باشد؛ این موسیقی بایستی شما را به حرکت وادار کند. این نوع موسیقی برای مدی تیشن پویا، مانند چی کنگ اژدهای قرمز و رقص زمینی، ضرورت دارد . نوع دیگر موسیقی پشت صحنه با سرعتی کندتر جهت تای چی، چی کونگ به کار می رود که بایستی ملایم و آرام کننده باشد. این نوع موسیقی ملایم تر بوده و ضرب آهنگی کندتر دارد. چند نوع از آن ها در ضمیمه ی کتاب آورده ایم.

به طور کلی، موسیقی که ضرب آهنگی منظم، در حدود شست ضرب در دقیقه داشته باشد جهت تمام تمرینات مفید می باشد. این نوع موسیقی ضربان قلب را آرام می سازد. تحقیقات نشان داده است، موسیقی که دارای چنین ضرب آهنگی باشد، سبب پائین رفتن فشار خون می گردد، ضربان قلب نا منظم را منظم می کند، و حتی سردردهای میگرنی را تسکین می بخشد.

همه می توانند ضرب نواختن را بیاموزند. اگر فرصت دارید شما هم امتحان کنید. آنهائی که در این کار مهارت پیدا می کنند، می توانند خود را در ضرب آهنگ آن محو کنند تا ضمن ضرب نواختن به حالت خلسه ی مدی تیشن درآیند، و علاوه براین تحریک لازم جهت هر نوع تمرین را پیدا کنند. ضرب خود را می توانید با استفاده از سه قطعه تو خالی شده و یک تکه پوست دباغی شده تهیه کنید و یا یک ضرب آماده و ساخته شده بخرید. طبق معمول آن چه از ضرب گرفتن عاید شما می شود کیفیتی غیر مستقیم است که بستگی دارد به این که چقدر از وقت خود را صرف آن کنید.

منبع: کتاب حرکات انرژی زا – آرام

پاسخی بدهید