ماساژ برای دست و پا و شانه

شانه

هیچ جایگزینی برای یک متخصص حرفه ای در زمینه ماساژ وجود ندارد. هرچند مالش گردن یا شانه توسط خود فرد با دست مقابل می تواند باعث تسکین موقت درد شود، یک متخصص می داند که چگونه وارد کردن فشار مستقیم به ناحیه مورد نظر می تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد.

شما ممکن است هنگام ماساژ در زیر پوست احساس توده یا تراکم داشته باشید که این موضوع نشان می دهد عضله و بافت مربوط به آن دچار چسبندگی و گرفتگی شده است و به همین خاطر ناحیه مورد نظر درد می کند.

متخصص ماساژ با سنگ داغ می تواند به بدن شما مقدار فشار صحیح را وارد کند، اما اطلاعات ارائه شده توسط شما برای اطمینان از استفاده بهترین روش ماساژ درمانی شانه لازم و ضروری است.

دست و پا

ماساژ می تواند خون جدید و سرشار از اکسیژن را به نواحی خاص بدن که ممکن است دچار گرفتگی و سفتی شده باشند، هدایت کند. نه تنها عضلات، بلکه تاندن ها، مفاصل، غضروف ها و بافت های ارتباطی موجود در دست ها (و در بقیه اعضای بدن) می توانند از ماساژ درمانی منظم بهره مند شوند.

مدت ماساژ برای اندام های مختلف 10 الی 20 دقیقه کافی است که باید هر روز یا یک روز در میان انجام شود.

ماساژ درمانی نیز مثل هر روش دیگری باید بطور منظم انجام پذیرد.

هر موقع روز برای ماساژ مناسب است، ولی بهترین موقع، حداقل دو ساعت پس از غذا خوردن است. نکته بسیار مهم در اینجا اینکه، ماساژ درمانی باید از سوی افراد متخصص، آموزش دیده و مجرب که با اصول پزشکی آشنا هستند و می توانند تشخیص صحیحی از مشکل بیمار داشته باشند، انجام شود.

مشاوره با پزشک معالجتان قبل از شروع این روش نیز توصیه می شود هنگامی که ماساژ با سنگ داغ انجام می شود، باعث می شود جریان خون در بدن بهبود پیدا کرده و مواد مورد نیاز سلولها به بافتهای بدن برسد. علاوه بر این هنگام استفاده از ماساژ درمانی حرکت مفاصل نیز تسهیل می شود. این کار باعث بهتر شدن سطح سلامت، چالاک شدن دست ها و نیز قوی تر و انعطاف پذیرتر شدن مچ ها و انگشتان دست می شود.

استفاده از ماساژ می تواند تفاوت قابل توجه را برای همه افرادی که از دست های خود بطور مکرر استفاده می کنند ایجاد نماید و مهارت های آنها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که سودمندی های ذکر شده در این مبحث فقط نقطه شروع فواید حاصل از استفاده تکنیک های ماساژ است.

منبع: کتاب ماساژ درمانی – نوشته سلمان خدادای

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x