مقبره مخفی در مصر باستان

در سال 1974 در کشور چین، کشاورزی هنگام حفر چاهی هزاران قطعه مجسمه ی سربازان سفالی را پیدا کرد که در سردابه ی عظیمی در زیر زمین دفن شده بود. دانشمندان چینی متوجه شدند این سربازان از آرامگاه امپراطوری قدیمی که درون مقبره بود محافظت می کردند. درون آن، نه تنها هزاران قطعه از سربازان سفالی دست ساز و زیبا یافتند بلکه یک اثر ماهرانه و ماندگار یافتند که رودخانه های آن از جیوه بود و حتی ستاره هایی از مروارید در سقف بالای سالن مقبره دیده می شد. از ترس خرابی آن محوطه و مقبره ی زیبای آن آنجا را با طمأنینه حفاری کردند.

در مصر نه تنها در دره ی پادشاهان بلکه اطراف آمارنا مقبره های زیادی وجود دارد، آمارنا پایتخت مصری بود که توسط اخناتون بنا شد و احتمالا” مقبره ی او در آنجاست. (اخناتون، برای عده ای از شما که نمی شناسید می گویم، فرعونی بود که یکتاپرستی را به مصریان معرفی کرد.)

اگر چه مقبره ی اخناتون کشف شده است، هنوز هیچ شواهد علمی مبنی بر این که جسدش کشف شده باشد در دست نیست، چون بخشی از مقبره ی او نیمه تمام بود، اگر چه بعضی از دانشمندان معتقدند جسد او و بقایای فامیل وی را یافته اند بعضی از آنها شدیدا” مخالف بوده و معتقدند که این جسد به مرد جوانی تعلق دارد. اکثر دانشمندان هنوز معتقدند اخناتون پیدا نشده است. به این دلیل این مدفن ها را ذکر کردم که اهرام همیشه دارای قبر هستند و حالا شواهدی به دست آمده که روشن می کند اهرام فقط برای آرامگاه استفاده نمی شدند.

شباهت دیگری که احتمال وجود تأثیرات موجودات فضایی را بیشتر می کند مربوط به ساختار واقعی این بناهای عظیم در مناطق مختلف جهان است. متدهای ساختمان سازی مایان و اینکان ها بسیار شبیه هم است، خصوصا” در طرز قرار گرفتن سنگ ها بر روی هم. آنها طوری روی هم سوار شده اند که به هیچ ملاتی نیاز ندارند و وزن سنگ ها به حدود چند تن می رسد.

منبع: کتاب اسرار و عجایب جهان – تالیف: سیلویا براون

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x