نقد فیلم قدیمی هوش مصنوعی AI

فیلم هوش مصنوعی یا AI در سال 2001 اکران شد. آن زمان حال و هوای هالیوود، فیلم های مربوط به هوش مصنوعی، ربات ها و آینده جهان بود. فیلم هایی از قبیل ماتریکس و ترمیناتور خبر از آینده ای ترسناک میدادند که در آن ربات ها کنترل جهان را به دست گرفته اند و انسان ها را برده خود کرده اند.

در آن دوران یک فیلم جالب دیگر هم بر این اساس ساخته شد که هوش مصنوعی نام داشت.

این فیلم امتیاز 7.2 از 10 را کسب کرده است و داستان خوب و جالبی دارد. اما اگر قبلا آن را ندیده اید و اکنون قصد دارید آن را ببینید ممکن است کمی جلوه های ویژه فیلم توی ذوق شما بزند چون سالها از آن گذشته است و امکانات آن زمان دیگر جذابیت سابق را ندارند.

تهیه کننده و کارگردان این فیلم استیون اسپیلبرگ است. قبل از این فیلم، فیلم های مشهور و موفق دیگری در کارنامه خود داشته است، از جمله: نجات سرباز رایان، ایندیانا جونز و ئی تی.

این فیلم را به نوعی میتوان نوعی روایت مدرن از داستان پینوکیو نامید.

بازیگر اصلی فیلم، همان کودکی که نقش ربات را بازی میکند، خیلی خوب از عهده نقشش برآمده است و قطعا بیننده را مبهوت بازیگری خود میکند.

AI

فیلم هوش مصنوعی AI را ببینیم یا نه؟

اگر به فیلم های علمی تخیلی علاقه دارید، این فیلم را از دست ندهید. فیلم دوبله خوب و باکیفیتی هم دارد و قبلا از صدا و سیما پخش شده است. موضوع اصلی فیلم ربات ها و هوش مصنوعی هستند و مفاهیمی مانند عشق.

این فیلم ایده های جالبی در خود دارد که البته قبلا در برخی کتاب ها و فیلم های دیگر هم مطرح شده بودند. مانند ارتباط بین ربات های ساخته شده توسط ما با ما و ما با موجودات فضایی.

اگر من بخواهم به این فیلم امتیاز یک تا 10 بدهم، امتیاز 8 را میدهم.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید