چاکراها چه هستند؟

شما همین حالا هم با جسم خود آشنا هستید، میدانید که منقبض کردن یا کش دادن بخشی از بدنتان چه احساسی دارد، که عضله هایتان به استخوان ها متصل اند، که سلول های عصبی بر ماهیچه های پا، بالاتنه و سر اثر میگذارند و اینکه آنچه میخورید و می آشامید بر سلامتی شما اثر میگذارد.

از این جهات، شما میتوانید ببینید که چطور جوانب گوناگون جسمتان با یکدیگر در ارتباط هستند. و چطور تجربه شما از دنیای اطراف به وسیله همکاری حواس لامسه، بویایی، چشایی، بینایی و شنوایی خلق میشود.

اما جسم مادی شما تنها جسمی نیست که دراید، چه در حال مطالعه درباره چاکراها باشید چه فیزیک کوانتوم، متوجه خواهید شد که همه چیز انرژی است و فرکانس ارتعاشی خودش را دارد. از ساده ترین اتم هایی که سلول ها ، اندام، استخوان ها ، عضلات و نظام بدنی ما را میسازند تا عظیم الجثه ترین سیاره منظومه شمسی، همه چیز از انرژی ساخته شده است و این انرژی اسامی مختلفی دارد: چی ، کی ، شی ، مانا، پرانا، نیروی اودیک، بیوپلاسم و انرژی زندگی و بسیاری اسامی دیگر.

جسم انرژی همان میدان انرژی انسان است که فراتر از جسم مادی گسترده میشود.

همانطور که جسم مادی شما از لایه های بسیاری تشکیل شده است. سیستم اعصاب، ماهیچه، استخوان، که با هم همپوشانی و عملکردی پیچیده دارند. جسم انرژی شما نیز از لایه های متعددی که باهم تعامل دارند، تشکیل شده است درست مانند جسم مادی شما، هر لایه هدف مشخصی داشته و لایه ها به طور متحد با هم عمل میکنند.

همراه با هم لایه های جسم انرژی شما چیزی به نام هاله را میسازند. هاله با جسم مادی و همچنین مراکز انرژی شما یا چاکرا تعامل دارد.

واژه چاکرا به معنای چرخ در زبان سانسکریت است. این واژه نخستین بار در وداها، کتاب باستانی هند که به 1500 سال قبل از میلاد برمیگردد، آورده شد.

چاکراها حلقه هایی از انرژی هستند که در درون همه ما وجود دارند. این حلقه های انرژی ، انرژی را از جهان اطراف شما به هاله و جسم و همینطور از جسم مادی شما به لایه های هاله اطرافتان منتقل میکنند.

می توانید نظام چاکرا را همانند یک گردش خون معنوی در نظر بگیرید. خون اکسیژن، مواد مغذی و هورمون ها را به سراسر بدن شما حمل میکند، به تنظیم و متعادل سازی بدنتان کمک میکند و با خارج کردن مواد زائد و لخته شدن در هنگامی که بدن آسیب میبیند، از آن محافظت میکند.

تقریبا به همان شکلی که جریان خون شما، اندام های مختلف شما را مرتبط و محافظت میکند، نظام چاکرا نیز خود مادی و خود انرژی شما را مرتبط ساخته و حمایت میکند.

همه موجودات زنده، انسانها، حیوانات، گیاهان و حتی زمین دارای نظام چاکرا هستند. نظامی زنده از انرژی که درونشان وجود دارد.

هفت چاکرای اصلی و هفت چاکرای فرعی در بدن وجود دارد، هرکدام از این چاکراها با اندام و غده ای خاص، عملکرد جسمی و اختلال در آن و مسائل عاطفی ، ذهنی و معنوی مرتبط هستند.

منبع: کتاب چاکرا درمانی – مارگاریتا آلکانتارا – ترجمه: مرضیه ناصرخانی

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x