کتاب داستان هایی کوتاه از هاگوارتز | جی کی رولینگ

امروز قسمتی از کتاب داستان هایی کوتاه از هاگوارتز؛ درباره دلاوری ها، سختی ها و سرگرمی های خطرناک، نوشته: جی کی رولینگ را با هم میخوانیم که درباره پروفسور مینورا مگ گونگال است:

فصل 1 : مینروا مک گونگال

مینروا مگ گونگال چیزهای زیادی است: جادوگری با استعداد، استاد سخت گیر هاگوارتز، عاشق همیشگی کوییدیچ و گاه گاهی گربه ماده.

تنها خصلتی که او ندارد آن است که اصلا مانند یک کتاب باز قابل پیشبینی نیست.

برای اینکه با کسی آشنا شوید هیچ راهی بهتر از آشنایی با والدین، کودکی اش، عشق اولش و کینه هایی که به دل گرفته نیست. بنابراین با خوشحالی دست نوشته های رولینگ را دنبال میکنیم که ما را به ارتفاعات اسکاتلند میبرد، جایی که میتوانیم نگاهی به زندگی مک گونگال و شادی، دوستی، جادو و شغلی بیاندازیم که در هاگوارتز به آنها دست پیدا کرد.

مشخصات مینورا مگ گونگال به قلم جی کی رولینگ:

تاریخ تولد، 4 اکتبر

چوبدستی: چوب صنوبر و ریسه قلب اژدها، 9.5 اینچ، خشک

گروه هاگوارتز: گریفیندور

توانایی ویژه: جانورنما

اصل و نسب: پدر مشنگ، مادرساحره

خانواده: همسر الفینستون ارکوارت، بدون فرزند

سرگرمی ها: گل دوزی، اصلاح مقالات در مجله تغییر شکل امروز، تماشای کوییدیچ

حمایت از تیم کلاغ زاغی مونتروز

بیوگرافی پروفسور مگ گونگال:

مینروا مگ گونگال فرزند اول و تنها دختر کشیش اسکاتلندی پرسبیتری و ساحره ای فارغ التحصیل هاگوارتز بود. او کودکی اش را اوایل قرن بیستم در ارتفاعات اسکاتلند گذراند و به تدریج متوجه چیزهای عجیبی درباره توانایی هایش و همچنین ازدواج والدینش شد.

پدرش کشیش رابرت مک گونگال ، مجذوب ایزابل راس سرزنده ای شد که در همان روستای محل زندگی رابرت زندگی میکرد.

رابرت مانند همسایه هایشان فکر میکرد که ایزابل به مدرسه شبانه روزی دخترانه ممتازی در انگلیس میرود اما در واقع ایزابل هر چند ماه یک بار که ناپدید میشد به مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز میرفت.

ایزابل که میدانست والدینش روی خوشی به روابط او با یک مشنگ جوان نشان میدهند رابطه شان را پنهان نگه داشت. متاسفانه او شهامت کافی را نداشت که به رابرت بگوید واقعا چه موجودی است….

دوران تحصیل

مانند سایر جادوگران جوانی که با هویت جادویی شان درگیر خانواده بوده اند، هاگوارتز برای مینروا مگ گونگال محلی سرشار از شادی و آزادی بود.

او از همان روز اول و زمانی که مشخص شد یک متاخر کلاه است توجه ها را به سمت خود جلب کرد.

پس از پنج و نیم دقیقه، کلاه گروه بندی که بین گروه های گریفیندور و ریونکلاو مردد بود، مینروا را در گریفیندور گروه بندی کرد.

او خیلی زود به عنوان برجسته ترین دانش آموزش دوره خود با استعدادی خاص در تغییر شکل شناخته شد. هرچه از زمان تحصیل او میگذشت، بیشتر نشان میداد که استعدادهای مادرش و حس تشخیص قوی پدرش را به ارث برده است.

مگ گونگال در پایان دوره تحصیلش در هاگوارتز نتایج چشمیگری کسب کرده بود. کسب نمره عالی در امتحانات سمج و سطوح عالی جادوگری، سرپرست دانش آموزان و برنده جایزه آینده دار ترین جوان مجله تغییر شکل امروز.

با راهنمایی های استاد الهام بخش درس تغییر شکلش، آلبوس دامبلدور موفق شده بود تبدیل به یک جانورنما شود. شکل حیوانی او با آن نشانه های منحصر به فردش طبق قانون در لیست جانورنمایان وزارت سحر و جادو ثبت شد.

مینروا همانند مادرش بازیکن کوییدیچ با استعدادی بود. با این حال سقوط خطرناکش در سال آخر تحصیلش برای او ضربه مغزی، چند دنده شکسته و یک عمر آرزو برای دیدن شکست اسلیترین ها در زمین کوییدیچ را به ارمغان آورد.

هرچند او از کوییدیچ دست کشید اما بعدها علاقه فراوانی به موفقیت تیم گروهش داشت و با دقت به دنبال یافتن استعدادهای کوییدیچ بود…

منبع: کتاب داستان هایی کوتاه از هاگوارتز نوشته: جی کی رولینگ

علاقمندان به ماوراء و آموزش متافیزیک حتما کانال یوتیوب اسرار ماوراء رو دنبال کنن:

https://www.youtube.com/@asrarmavara

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید