آیا مدرسه هاگوارتز واقعی وجود دارد؟

مدرسه هاگوارتز یکی از مکان‌های داستان‌های هری پاتر است که در آن بچه‌های خاص تعلیمات جادوگری میبینند، این مکان خیالی است و به صورت کاملا واقعی وجود خارجی ندارد.

مهارت بالای جی کی رولینگ، نویسنده هری پاتر باعث شد که میلیون‌ها علاقمند به این داستان به وجود بیاید، طبیعتا برخی هم تصمیم به ایجاد چنین مدرسه‌ای گرفتند.

در داخل داستان، هاگوارتز قلعهٔ بزرگی است که بر دامنه کوهی بنا شده است. در محوطه اطراف قلعه جنگل بزرگی به نام جنگل ممنوعه و دریاچه وسیعی قرار دارد بنام دریاچهٔ سیاه.

مدرسه هاگوارتز کجاست؟

در واقعیت برخی کشورها از جمله لهستان ، فرانسه و انگلستان برای جذب توریست، سعی کرده‌اند چنین مکانی را بسازند.

همچنین هتلی در لندن ساخته شده است برای علاقمندان به دنیای هری پاتر که میتوانند یک شب در آنجا اقامت کنند.

البته باید بدانید که هیچ کدام از کارهایی که در دنیای داستان هری پاتر وجود دارند مانند وردها و جادوگری‌ها در دنیای واقعی در هیچ مدرسه معتبری آموزش داده نمیشود و این فقط یک داستان است که آنقدر عالی است که دلمان میخواهد واقعیت داشته باشد.

در واقع در جهان آموزش به این سبک وجود دارد اما جادو از نظر علمی رد شده و چون مدارس و دانشگاه‌ها مراکز علمی هستند، در نتیجه مدرسه یا دانشگاه معتبری وجود ندارد که جادوگری آموزش بدهد.

مراکز آموزشی به تعداد کم وجود دارند که از نظر علمی به اندازه دانشگاه معتبر نیستند و مشغول فعالیت‌های آموزشی شبیه هاگوارتز هستند و چنین چیزهای را آموزش میدهند، اما راست یا دروغ آن به عهده خود مردم است.

همچنین در گذشته در برخی کشورها از جمله انگلستان جادوگری را آموزش میدادند که شما میتوانید نمونه‌ای از آن را در فیلم آقای نورل و جاناتان استرنج ببینید. اما این روند بعد از پیشرفت علم و افزایش سطح آگاهی مردم از بین رفته است.

علاقمندان به ماوراء و آموزش متافیزیک حتما کانال یوتیوب اسرار ماوراء رو دنبال کنن:

https://www.youtube.com/@asrarmavara

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید