8 خوراکی برای تقویت مغز شما

با این 8 خوراکی که امروز معرفی میکنیم، مغز خود را تقویت کنید.

پیر شدن مغز، فراموشی و کند شدن ذهن مواردی هستند که همه ما دوست نداریم دچار آنها شویم.

علاوه براینکه باید ذهن را تمرین داد و تقویت کرد تا عملکرد آن کاهش پیدا نکند، تغذیه مناسب نیز اهمیت زیادی در عملکرد آن دارد.

بنابراین سعی کنید موارد زیر را در سبد غذایی خود داشته باشید:

تقویت مغز با : بادام و گردو

حافظه را تقویت میکنند و از تخریب و مرگ سلولهای مغزی جلوگیری میکنند. مصرف بادام با افزایش سطح هوش ارتباط زیادی دارد. به همین خاطر از زمان‌های دور به ‌عنوان یک غذای اصلی برای کودکان در‌حال‌رشد استفاده میشده است.

تخم مرغ

این ماده غذایی به عملکرد حافظه و ذهن کمک میکند. از تخم مرغ آبپز شده خصوصا هنگام صبح غافل نشوید.

سیب و آب سیب

برای تقویت حافظه و تقویت کولین در مغز مناسب است و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش میدهد. حتما آن را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

گندم سبوس دار و جوانه گندم

حاوی لسیتین است و موجب افزایش هوش و بهبود حافظه میشود.

زعفران

با افسردگی مقابله می کند، قدرت حافظه و یادگیری را افزایش می‌دهد. (توجه داشته باشید که به مقدار زیاد از آن استفاده نکنید. در دوزهای بالا می تواند مضر باشد.)

عدس

یکی از مغزی ترین حبوبات که باعث افزایش هوش و تقویت حافظه میشود. عدس یک غذای کامل است و انرژی لازم را برای کارهای بدنی برای انسان تامین می کند.

دارچین

حتی استشمام عطر دارچین، مغز را تقویت می کند. برای افزایش تمرکز نیز مناسب است. میتوانید آن را در چای نیز مصرف کنید. همچنین به کاهش استرس کمک میکند.

ماهی

پروتئینی که در ماهی وجود دارد باعث تقویت مغز میشود. ماهی سرشار از روغن‌های ضروری، از قبيل امگا 3 میباشد. امگا 3 از عملکرد مغز محافظت میکند. ماهی‌های دريايی غنی‌ترين منبع اسيد‌های چرب می‌باشند. اين ماهی‌ها شامل ماهی آزاد، هاليبوت، ماکرل و ساردين می‌باشند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x