اگر کمتر از 40 سال سن دارید، منتظر بلایای اقلیمی وحشتناک باشید!

طبق جدیدترین مدل سازی ها، در آینده ای نزدیک شرایط آب و هوایی با تغییرات شدید و فاجعه همراه خواهد بود.

گرما و آتش سوزی ، خشکسالی، سیل و طغیان رودخانه ها ، هفت برابر خواهند شد.

نوجوانان و جوانان امروز، در آینده با معضل گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی روبرو خواهند شد.

آنها دوران سختی را خواهند گذراند.

احتمالا برخی تمدن ها بر اثر گرمای شدید از بین خواهند رفت و جمعیتی بیش از جنگ جهانی دوم بر اثر بلایای طبیعی خواهند مرد.

بررسی های جدید نشان میدهند که بدون اقدام فوری و موثر و یک بسیج جهانی برای کنترل تغییرات اقلیمی ، تا سال 2050 بدون شک بسیاری از تمدن ها نابود خواهند شد.

 جهان در وضعیت زمین گرمخانه گیر خواهد کرد و ۳۵ درصد از کل زمین‌ها و ۵۵ درصد از جمعیت کل جهان سالیانه بیش از ۲۰ روز را در شرایط گرمایی کشنده‌ای که خارج از آستانه‌ی تحمل انسان است، تجربه خواهند کرد.

یخ های قطبی به طور کامل از بین خواهند رفت و به خاطر آن سطح آب دریاها و اقیانوس ها بالاتر آمده و برخی نقاط جهان مانند ونیز به زیر آب خواهند رفت.

از طرفی برخی مناطق مانند مرکز و شمال افریقا و خاورمیانه، خشکسالی بی سابقه ای را تجربه خواهند کرد.

بسیاری از محققان میگویند درآینده ای نه چندان دور جنگ بر سر آب شروع خواهد شد.

کشاورزی در اکثر مناطق ممکن نخواهد بود و بارندگی در مکزیک و امریکای مرکزی به نصف ، کاهش خواهد یافت.

مواد غذایی و محصولات کشاورزی بسیار گران خواهند شد و به دنبال تغییرات اقلیمی حداقل یک میلیارد نفر در جهان آواره خواهند شد.

این یک شوخی نیست، اگر تغییرات آب‌وهوایی در آینده‌ای نزدیک متوقف نشود، زمین با مشکلات جبران‌ناپذیری مواجه خواهد شد و بخش‌های بسیاری از آن رو به نابودی خواهد رفت.

از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز ، انتشار جهانی دی اکسید کربن و سایر گازهای گلخانه ای بسیار زیاد شده و منجر به پدیده ای به نام گرمایش جهانی شده است. با افزایش دمای زمین و کاهش بارندگی ها، بسیاری از مناطق که قبلا حاصلخیز بوده اند تبدیل به محیط های خشک و بیابانی میشوند.

جنگل بزرگ آمازون در آینده تبدیل به یک زمین بایر خواهد شد و بسیاری از حیواناتی که در آنجا زندگی میکنند از بین خواهند رفت.

اگر دولت ها و مردم تا 5 سال آینده نتوانند کاری برای گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی انجام بدهند، دیگر راه فراری از بلایای آینده وجود نخواهد داشت.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید