بررسی چند شایعه در رابطه با کرونا

همانطور که در برخی مطالب سایت گفتیم، خرافات و شایعات از بین نرفته است بلکه فقط شکل جدیدتری به خود گرفته است، در مورد کرونا هم شایعات زیادی ساخته شده است.

به عنوان مثال در قدیم اعتقاد برخی مردم بر این بود که کودکان تازه متولد شده را موجودی ماورایی به نام آل میدزدد، امروزه در قرن بیست و یکم هم برخی تصور میکنند که کودکان را میدزدند تا با آن لوازم آرایش درست کنند یا نوشابه درست کنند یا داروی جاودانگی درست کنند!

پس همانطور که میبنید شایعات و خرافات شکل مدرن تری به خود گرفته اند.

در مورد کرونا هم شایعات زیادی درست شده است.

عده ای میگویند بیل گیتس قصد دارد از طریق ساخت واکسن میکروچیپ هایی را وارد بدن کند تا تمام حرکات انسان‌ها را زیر نظر بگیرند!

باور کنید بیل آنقدرها آدم خاص یا بزرگی نیست فقط آدم پرتلاش و جسوری است که موقعیت مالی و شرایط خوبی هم داشته است و همه اینها در کنار هم باعث شده به چنین موفقیتی در سطح جهانی برسد.

اما در جهان افراد و کمپانی‌های خیلی موفق‌تر از او هم وجود دارند، فقط شما چون آنها را نمیشناسید زوم کرده‌اید روی بیل گیتس.

یا میگویند هدف از ساخت واکسن کرونا عقیم کردن انسان ها و کاهش جمعیت است.

قبلا این حرف غیرعلمی و بدون اثبات را برای واکسن های دیگر هم گفته اند، اما باور کنید این افرادی که این حرف‌ها را میزنند وقتی بچه خودشان به دنیا آمده است همه واکسن ها را برایش زده اند.

دنیا یعنی چه؟

دنیا یعنی کشورهای مختلف! خب هرکشوری از ایران گرفته تا روسیه و امریکا دلشان میخواهد مردم بچه دار شوند و جمعیت زیاد شود.

جمعیت بالا برای هرکشوری یک مزیت محسوب میشود.

پس چرا باید واکسنی که باعث عقیم شدن میشود بین مردم پخش کند؟!

و از همه خنده‌دار‌تر اینکه این موضوع اثبات نشده است ولی عکس آن صادق است یعنی تاثیر مثبت واکسن ها بارها و بارها از نظر علمی اثبات شده است.

بسیاری از بیماری‌ها مانند فلج اطفال یا سرخک با همین واکسن‌ها مهار شد!

دلتان میخواهد این بیماری‌ها برگردند؟!

دنیای ما توسط افراد علمی و منطقی پیشرفت کرده است.

افرادی که اهل شایعه و تئوری توطئه هستند نمیتوانند موتور جت یا واکسن بسازند.

اگر چنین اهدافی که شما تصور میکنید بخواهند اجرا شوند هیچوقت توسط افراد مشهور و شناخته شده انجام نمیشوند و این تئوری توطئه از خودبزرگ بینی هم ناشی میشود.

ما فکر میکنیم که زندگی ما، حرکات و رفتارهای ما برای دنیا خیلی مهم است.

اما قبرستان‌ها پر است از کسانی که روزگاری فکر میکردند چرخ دنیا بدون آنها نمیچرخد.

برخی هم میگویند کرونا یک دروغ سیاسی است و دولت‌ها بزرگش کرده‌اند، چنین بیماری وجود خارجی ندارد! از میان آنها دو نفر را میشناسم که اینگونه فکر میکردند و بعد یکی از فامیل‌هایشان کرونا گرفت و مرد!

یا عده‌ای میگویند علت مرگ‌ومیر در ووهان چین، کرونا نبوده بلکه وجود دکل‌های 5G است و این دکل‌های اینترنت درواقع سلاح‌های کشتار جمعی هستند! هیچ کدام از ادعاهای فوق دلیل علمی قابل قبولی ندارند و کاملا غیرعلمی و بدون اثبات هستند.

در توجیح منشاء کرونا، حدود ۵۰٪ از آلمانی‌ها گفته‌اند ترجیح می‌دهند به احساسات خودشان اعتماد کنند نه نظر کارشناسان، که این آماری نگران‌کننده است. ‌

جونز بدنام‌ترین تئوریست توطئه در آمریکا از فعالیت در فیس بوک، یوتیوپ و توئیتر منع شده است و هفته گذشته با حضور در یک گردهمایی اعتراضی در تگزاس خواستار متوقف شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی شد!

پس همانطور میبینید افراد بی سواد و خرافاتی هنوز هم وجود دارند فقط لباس‌های جدیدی به تن کرده‌اند.

 

آیا کرونا توسط بشر ساخته شده است؟

از میان تمام شایعات این مورد ممکن است واقعی باشد، و البته ممکن است واقعی هم نباشد چون قبلا برخی بیماری‌ها از حیوان به انسان منتقل شده‌اند و دنیای ویروس‌ها بسیار عظیم و خطرناک است.

اینطور نیست که ویروس را انسان ساخته باشد، بلکه ویروس قبل از انسان هم وجود داشته است.

میلیون‌ها نوع از ویروس‌ها در میان جانداران و در زیستگاه‌ها و مکان‌های مختلف وجود دارد و تاکنون بیش از ۶۰۰۰ گونه مختلف از ویروس‌ها به طور دقیق شناسایی و معرفی شده‌اند.

اینکه چین برای ضربه زدن به اقتصاد امریکا این ویروس را ساخته است ممکن است واقعی باشد و یا نباشد، دلیل و مدرک کافی و قانع کننده برای این ادعا وجود ندارد و فعلا به صورت یک تئوری مطرح است.

برای اینکه بتوانید بهتر متوجه اصل موضوع شوید باید به این نکته توجه کنید که :

سالها قبل ، یعنی سال‌ها قبل از اینکه علم پزشکی پیشرفت کند چنین بیماری‌هایی در جهان وجود داشته اند.

به عنوان مثال پاندمی «آنفولانزای اسپانیایی» در سال‌های ۱۹۱۸ و ۱۹۱۹منجر به مرگ و میر گسترده در سراسر جهان شد.

خب یعنی 100 سال پیش هم علم آنقدر پیشرفته بود که ویروس بسازد؟!

پس باید علمی و منطقی فکر کرد و پذیرفت که به قول بیل گیتس دنیای ویروس‌ها وجود دارد و آنها خطر بزرگی برای بشر محسوب میشوند.

 

منابع:

  • https://www.irna.ir/news/83766408/%D8%AA%D8%A6%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B7%D8%A6%D9%87-%D9%88-%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%82%D9%84%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7
  • https://www.darmankade.com/blog/epidemic/
  • https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3
  • https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ALI

مطلب خوب و جامعی بود تشکر

1
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x