معرفی چند اختراع مشهور ؛ چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شدند؟

امروز از کتاب اختراعات و اکتشافات جلد 3 ، مطلب آموزنده ای را برایتان آماده کرده ایم تا با چند اختراع مشهور و نام مخترعین آنها آشنا شوید.

صندوق پول شمار چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

صندوق پول شمار در امریکا اختراع شد. ویلیام بوروگز در سال 1892 یک صندوق پول شمار که بتواند رسید را چاپ و تحویل دهد ساخت.

عکس رنگی چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

لوئیس دوکوس فرانسوی موفق به چاپ عکس رنگی در سال 1869 شد و سرانجام در سال 1904 برادران لومیر تجارت اولین عکس های رنگی را شروع کردند.

تلگراف چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

در سال 1844 یک نقاش امریکایی به نام ساموئل مورس ، اولین پیغام را بین واشنگتن و بالتیمور مخابره کرد. او الفبا را به یک سری نقطه و خط تیره به نام الفبای مورس تبدیل کرد.

عنوان اولین پیغام مخابره شده این بود: خداوند قادر و تواناست.

اتومبیل با موتور بنزینی چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

دایملر اولین ماشین با موتور بنزینی را در سال 1887 میلادی ساخت اما خیلی زود با رقبایی به نام کارل بنز ، پانهارد و لواسور ، دی دیون ، بوتون ، برادران پژو ، هنری فورد و لویی رنو مواجه شد.

چرخ خیاطی چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

سال 1830 میلادی چرخ خیاطی توسط بارتلمی تیمونیر اختراع شد. چرخ خیاطی ساخته شده توسط او در هر دقیقه 200 دوخت انجام میداد. سالها بعد الیاس هووِ و اسحاق سینگر ، این ماشین را در امریکا تکمیل تر کردند و با استقبال مردم روبرو شدند.

قوطی کنسرو چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

انگلیسی ها قوطی کنسرو را ابداع کردند که در مقایسه با ظروف شیشه ای که به عنوان محل نگهداری غذای سربازان ناپلئون طراحی شده بود ، شکننده نبود. جالب است بدانید که تا سالها قوطی بازکن اختراع نشده بود و می بایست قوطی ها را با قلم و چکش باز کرد.

داروی بیهوشی چه زمانی و توسط چه کسی اختراع شد؟

سال 1846 میلادی، دکتر ویلیام مورتن و دکتر جان جکسون در بوستون امریکا، برای اولین بار از اتر به عنوان داروی بیهوشی استفاده کردند. سی سال بعد اولین داروی بیهوشی موضعی توسط یک جوان اتریشی به نام زیگموند فروید تهیه شد.

پاسخی بدهید