آزمایش فیلادلفیا چه بود؟ آیا حقیقت داشت؟

آزمایش فیلادلفیا یا پروژه رنگین کمان گفته میشود یک پروژه سرّی با حضور و همکاری نیکلا تسلا و آلبرت اینشتین دو دانشمند بزرگ زمان خود، بوده است.

این آزمایش منتسب به نیروی دریایی آمریکا در سال ۱۹۴۳ بود. 

اکثر مطالبی که درباره این پروژه منتشر شده‌اند از منابع غیر رسمی و افرادی هستند که تئوری‌های توطئه را منتشر میکنند.

داستان آزمایش فیلادلفیا

گفته میشود که هدف از آزمایش فیلادلفیا این بوده است که بتوانند کشتی‌های نظامی را ناپدید کنند.

این موضوع از نظر علمی و فنی چندان معقول به نظر نمیرسد و در تاریخ نیز مسیر دیگری را طی کرد و کشورهای مختلف به جای ناپدیدکردن یک کشتی به دنبال ساخت ناوهای جنگی پیشرفته و زیردریایی های پیشرفته رفتند.

تکلیف یک کشتی جنگی نامرئی معلوم نیست، آیا آن میتواند به جایی حمله کند؟

آیا می تواند موشک شلیک کند؟

اگر اینکار را انجام بدهد تکلیف موشک چیست؟

آیا بعد از خروج از دایره نامرئی شدن کشتی، مرئی میشود؟!

آیا پس از شلیک محل اختفای کشتی لو میرود؟

آزمایش یا ایده هرچه که بوده باشد امروزه مشخص است که به موفقیت نرسیده است و مسیر دیگری برای نیروی دریایی طی شده است.

نیروی دریایی امریکا اعلام کرده است که این ماجرا ساختگی و شایعه بوده است، اما در کل از امریکا چنین آزمایشاتی بعید نیست.

دارپا یکی از سازمان هایی است که آزمایشات عجیب و غریب این مدلی را انجام میدهد و معمولا اکثر ایده ها در دارپا با شکست مواجه شده و برخی هم مانند: اینترنت و ربات اطلس به موفقیت رسیده اند.

در دارپا هرایده‌ای خصوصا با قابلیت نظامی پذیرفته میشود و بودجه خوبی هم برای پیگیری و ساخت آن ایده در نظر گرفته میشود.

این سازمان مستقیما زیر نظر وزرات دفاع امریکا فعالیت میکند و اوایل هدفش برنامه‌های فضایی بود اما بعدا آن را به ناسا واگذار کرد و خودش مشغول پروژه های نظامی شد.

آیا آزمایش فیلادلفیا حقیقت داشت؟

این ماجرا یک جعل و فریب اعلام شده است و منبع معتبری آن را تایید نکرده است.

در آن دوره زمانی امریکا و شوروی نوعی رقابت جنگ روانی با هم داشتند و ادعاها و داستان‌های عجیب و غریبی هم برای مردم بیان میکردند.

هدف از هرکدام از این داستان‌ها این بود که خود را برتر از دشمن نشان بدهند.

جیوه قرمز ، نینا کولاگینا ، مولدهای پاولیتا ، مسابقه شطرنج فیشر و اسپاسکی چند نمونه از این رقابت‌های بر پایه تئوری توطئه بودند.

2 دیدگاه
 1. Maicky میگوید

  داداش دمت گرم اینقدر کارت درسته همه چیز رو نقد میکنی و در موردش حداقل فکر میکنی ولی خدایی واقعا انتظار داشتی آمریکا یا هر کشور دیگه ای که آزمایشات سری انجام میده بیاد به منو تو بگه دادار دودور راه بندازه ای ملت من در زمان سفر کردم ای ملت جیوه قرمز دارم ای ملت موجودات فضایی واقعیت دارن ای ملت ما بشقاب پرنده ساختیم ای ملت برق رایگان میشه تولید مرد ای ملت آب هم میشه رایگان تولید کرد؟ تو هنوز یک چیز رو نمیدونی؟ نمیدونی که تو برده ای تو باطری تو گوسفندی و اونها چوپان تو فقط تولید شدی تا ازت انرژی بدست بیارن همین فقط به اندازه ای بهت اطلاعات میدن که بتونن مثل گوسفند کنترل ات کنن! واقعا جای تاسف داره که تو هنوز اینو نفهمیدی و برای رد کردن یا ثابت مردن چیزی از چیزایی که بهت گفتن استفاده میکنی! میمون نباش دوست من آخوندها هم میخوام تو میمون باشی حکومت ها هم میخوان تو میمون باشی، میمون نباش دوست من

  1. مدیریت سایت میگوید

   کسی که به راحتی به دیگران توهین میکنه یعنی خالی از معلومات هست. تو برق رایگان ابدی بساز و به من نشون بده من بهت صد میلیون میدم و سایت رو درجا پاک میکنم. خوبه؟
   من که الکی این همه لوح تقدیر نگرفتم. تو شنیدی و باور کردی ولی من میدونم که انرژی ابدی رایگان با اون روش های توی اینترنت فقط کلاهبرداری و کسب درامد از بازدید هست.
   راستی ایمیلت نوشتی سید. سیدی؟ پس چرا اینقدر بی ادبی میکنی و خیلی راحت توهین میکنی؟ مگه خدا رو قبول نداری؟!

پاسخی بدهید