نقد فیلم سوپرمن Man of steel

باور کنید یا نه من از این نسخه شروع به دیدن سوپرمن کردم و قبل از این نسخه اصلا سوپرمن را ندیده بودم! قبلا از کمیک های دی سی فقط بتمن را دیده بودم. یکم نظرم روی این کمیک منفی بود و احساس میکردم به خوبی مارول نیست.

با اینکه اتفاقی این فیلم را دانلود کردم چون امتیاز IMDb آن 7.1 بود و هم اینکه میخواستم سوپرمنی دیده باشم! اما انگار بهترین نسخه را انتخاب کردم چون هم داستان اصلی پیدایش سوپرمن را نشان میداد و هم اینکه بسیار عالی بود.

نقدهای منفی زیادی در مورد این نسخه از سوپرمن وجود دارد، شاید آنها فن های سوپرمن هستند و انتظارات بیشتری دارند، همانطور که ما رزیدنت ایول بازهای کلاسیک هرگز از نسخه های جدید رزیدنت ایول راضی نبودیم. اما برای من که تازه سوپرمن را آغاز کردم همه چیز عالی و قابل قبول بود.

تنها دو مورد جای کار بیشتر داشت یکی شروع فیلم است که کمی حالت یکنواخت و تکراری دارد. دوم شخصیت آنتاگونیست فیلم است که یک مقدار آشفته و در هم و برهم به نظر میرسد که این مشکل را من در فیلم های دیگر کمیک دی سی مثل نگهبانان Watchmen هم احساس کردم.

قبل از هر چیز به موسیقی متن آن اشاره کنم که عالی کار شده است. هانس زیمر در اینجا شاهکار کرده است و شما موسیقی متن این فیلم را در بسیاری از کلیپ های انگیزشی شنیده اید. آلبوم موسیقی متن این فیلم را از لینک زیر میتوانید دانلود کنید:

دانلود رایگان آهنگ های فیلم سوپرمن Man Of Steel ساخته هانس زیمر

اما بپردازیم به خود فیلم سوپرمن Man of steel یا مرد فولادی (بدون اسپویل)

در این نسخه نشان داده میشود که سوپرمن که بوده و چطور به زمین آمده است و چطور تبدیل به یک ابرقهرمان میشود. داستان فیلم و صحنه های اکشن عالی هستند. جلوه های ویژه بسیار حرفه ای و با کیفیت کار شده اند. به نظرم ماتریکس 4 که از این فیلم بسیار جدیدتر است از نظر جلوه های ویژه از این فیلم عقب تر است. ماتریکسی که در سال 1999 انقلابی در جلوه های ویژه ایجاد کرد حالا اینطور ضعیف ساخته و منتشر شد، که جای تاسف دارد…

مورفیوسِ ماتریکس یعنی لارنس فیشبرن هم در این فیلم حضور دارد که به قول من نقش بزدلان را بازی کرده است! 

این نسخه از سوپرمن در سال 2013 منتشر شده است و هنری کویل نقش سوپرمن را بازی میکند که به نظرم انتخاب بسیار مناسبی است. من بعد از مرد فولادی، بازگشت سوپرمن که در سال 2006 منتشر شده بود هم دیدم اما به نظرم مرد فولادی قشنگ تر است.

اگر از فیلم های اکشن و هیجان انگیز خوشتان می آید سوپرمن : مرد فولادی گزینه مناسبی برای شماست. این فیلم به فارسی هم دوبله شده است که البته متاسفانه در دوبله، یک کم کاری شده است و آن هم این است که از همه ساندترک های موسیقی متن اصلی استفاده نکرده اند!

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x