ماجرای پیام هشدار دهنده بیگانگان فضایی در تلویزیون بریتانیا چه بود؟

پیام فضایی در تلویزیون پیامی ترسناک به صورت زنده بود که مدعی شده بود از طرف موجودات فضایی است. در این پست بررسی میکنیم که آیا این خبر واقعی است؟

این ویدیو اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده است.

در ساعت پنج عصر روز یکشنبه ۲۶ نوامبر ۱۹۷۷ برنامه تلویزیون انگلستان ناگهان قطع شد و یک پیام خاص به مدت چند دقیقه توسط یک صدای ناشناس تقریبا ترسناک پخش شد.

این رویداد واقعی است اما صدا متعلق به کسانی است که توانستند به علت قدیمی بودن تجهیزات تلویزیونی آن زمان روی آنتن این شبکه بروند.

در واقع فقط در بخشی از کشور انگلستان که توسط تلویزیون جنوبی پوشش داده می‌شده این اتفاق افتاده است.

تلویزیون جنوبی در واقع مجوز پخش برنامه‌های سرویس ITV را برای جنوب کشور انگلستان در اختیار داشته، به عبارتی این تلویزیون برنامه‌های فرستنده اصلی(فرستنده دهکده Rowridge در شهرستان Isle of Wight) را گرفته و برای بخش جنوب انگلستان ارسال مجدد می‌کرده است.

در برنامه گزارش خبری اندرو گاردنر قطع شده و صدای مورد نظر بدون تصویر به مدت حدود ۶ دقیقه پخش شد.

همان شب سرویس ITV بابت این وقفه عذرخواهی کرد.

کمی بعد متن پیام پخش شده در ماهنامه Fortean Times منتشر شد و همین امر گمانه‌زنی‌ها در رابطه با این رویداد را بیشتر کرد.

عده ای اینطور گفتند که این پیامی از طرف موجودات فضایی بوده است.

با وجود اینکه عامل این رویداد هیچ وقت مشخص نشد اما متخصصان از آن به عنوان یکی از نفوذهای معروف به برنامه‌های تلویزیونی نام میبرند (هایجک یا نفوذ به سیگنال البته توسط هکرها نه توسط فرازمینی‌ها).

چون تلویزیون جنوب برنامه خود را از فرستنده دیگری دریافت می‌نموده براحتی میشد با ارسال یک سیگنال از فاصله نزدیکتر سیگنال نفوذی را جایگزین سیگنال اصلی کرد‌.

نتیجه گیری ماجرای پیام فضایی در تلویزیون :

به هر حال این یک تئوری است و عامل اصلی این رویداد هرگز مشخص نشد و کسی مسئولیت آن را به عهده نگرفت.

یه مورد مهم که نشان میدهد این موضوع توسط انسان انجام شده است نه موجودات فضایی این است که اکنون با توجه به دیجیتالی شدن رسانه ها و برطرف شدن باگ سیستم صدا و سیمای قبلی، چرا فرازمینی ها پیام ارسال نمیکنند؟!

:منابع
https://www.independent.co.uk/news/long_reads/vrillon-hacking-alien-voice-seventies-extra-terrestrial-hoax-unexplained-mysteries-a8069926.html?amp
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Southern_Television_broadcast_interruption
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Fortean_Times

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید