معرفی و نقد فیلم ترسناک Alien vs Predator 2004

کسانی که اهل فیلم های مربوط به فرازمینی ها و بیگانگان فضایی هستند حتما مجموعه فیلم های بیگانه یا Alien را دیده اند. در کنار این مجموعه، مجموعه جالب دیگری به نام Predator یا غارتگر وجود دارد. هر دو سری، بیگانگان متخص خود را دارند و این بار در این فیلم سینمایی، به نام بیگانه علیه غارتگر؛ مقابل هم قرار گرفته اند تا ببینیم کدام یک قوی تر هستند.

فیلم های بیگانه و غارتگر هر دو زیبا هستند و ایده های خاص خود را دارند، اما به نظر من یک ویژگی مثبت در این فیلم وجود دارد که جای خالی آن در این دو مجموعه احساس میشد. آن هم حفاری و رسیدن به تمدن های باستانی از بین رفته.

داستان فیلم Alien vs Predator آنچنان پیچیده و خاص نیست اما دیدنش برای کسانی که به ژانر ترسناک علاقه دارند، لذت بخش خواهد بود.

این فیلم یک اسپین آف برای هر دو سری محسوب میشود اما برخلاف برخی اسپین آف ها مخصوصا آنهایی که دو شخصیت را مقابل هم قرار میدهند، به طراحی کاراکترها وفادار بوده است. هم غارتگرها و هم بیگانه ها به خوبی و همانند نسخه اصلی طراحی شده اند.

در فیلم های بیگانه نگاه متفاوتی به زن و جایگاه آن شده است. از نظر بیگانه ها زن جایگاه ارزشمندی دارد و بالاتر از مرد است به این خاطر که میتواند موجود زنده ای را در شکم خود پرورش داده و به دنیا بیاورد به همین خاطر در این مجموعه فیلم همیشه تنها کسی که زنده میماند و به نوعی بیگانگان به آن رحم میکنند یک زن است.

این فیلم را به کسانی که به تمدن های باستانی ، موجودات فضایی و ژانر ترسناک علاقه دارند توصیه میکنیم. به فارسی نیز دوبله شده است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x