نقد فیلم آینده Next

فیلم آینده با بازی نیکلاس کیج در نقش کریس جانسون، یک فیلم دیگر در زمینه شعبده بازی و قدرت های ماورایی است. تعجب نکنید! میدانیم که این دو باهم فرق میکنند اما خب کریس جانسون هم با بقیه فرق میکند! او یک شعبده باز است که به اجرای شعبده بازی برای گذران زندگی میپردازد اما از همان بچگی یک موهبت خاص هم داشته است.

او میتواند تا 2 دقیقه آینده ای که مربوط به خودش باشد را ببیند. سوژه فیلم بسیار جالب است و خیلی خوب هم جلو میرود اما به عقیده من پایان جالبی ندارد. پایان فیلم هم قابل حدس است و هم اینکه غیرواقعی است.

فیلم آینده Next

پایان فیلم به نوعی قوانینی که از ابتدا تبیین شد را زیر سوال میبرد، آن هم به نحوی غیرموجه. به همین خاطر اکثر کسانی که فیلم را دیده اند، در انتها احساس کرده اند که به طرز بچگانه ای فیلم نامه آنها را به بازی گرفته است.

هم بازی نیکلاس کیج در این فیلم، جسیکا کلر بیل است که در فیلم ایلوژنیست یا شعبده باز هم بازی کرده بود و تقریبا نقش مشابهی داشت.

فیلم آینده؛ نقاط مثبتی هم دارد. اولین نقطه مثبت آن ایده فیلم است که به نظرم جالب است. کریس آینده هرچیزی را نمیتواند ببیند، به جز آینده ای که به نحوی به خودش مربوط شود. دوم بازی عالی نیکلاس کیج که در این فیلم واقعا در نقش خود فرو رفته است. و سومین نقطه مثبت آن جلوه های ویژه فیلم است که مخصوصا در زمان خود بسیار جالب و جذاب بوده است.

امتیاز فیلم 6.2 از 10 در IMDb است و به فارسی هم با کیفیت عالی دوبله شده است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x