نقد فیلم نشانه ها Signs

فیلم نشانه ها Signs که در سال 2002 اکران شد، شاید بهترین فیلم در زمینه فرازمینی ها باشد که به ماجرای واقعی وارژینهای برزیل و پدیده حلقه های کشتزار اشاره دارد.

 حادثه وارژینهای برزیل در سال 1996 رخ داد که سقوط یک یوفو بود و پس از آن مجموعه حوادثی پی در پی بود که برخی از مردم حتی ادعا کردند موجودی ناشناخته و دوپا را دیده اند. بعدها این شایعه شکل گرفت که نیروهای امنیتی این موجود را با ماشین های مخصوصی برده اند اما دولت آن را تایید نکرد.

فیلم نشانه ها کمی این موضوع را اغراق شده نشان میدهد، طوری که فرازمینی ها به مردم حمله کرده اند و نوعی نیمه آخرالزمان شکل میگیرد اما در حقیقت ماجرا فقط یوفوها دیده شده و بعد هم مردم محلی موجودی را به همان شکلی که در فیلم نمایش داده شد، دیده بودند.

این موجود سر بزرگی داشت و طوری بود که انگار بیمار است یا اینکه اتمسفر زمین به او آسیب رسانده است.

هیچ عکسی از آن موجود وجود ندارد اما نقاشی هایی از او کشیده شده است که یکی از آنها را در زیر مشاهده میکنید:

فرازمینی های وارژینهای برزیل

در همان دوران تعدادی مرگ در باغ وحش و مرگ یک پلیس توسط حیوانی وحشی هم اتفاق افتاد که این موارد هم به پررنگ تر شدن شایعه های مربوط به حادثه وارژینهای کمک کردند.

با اینکه دولت برزیل تمامی وقایع مربوط به فرازمینی ها در حادثه وارژینهای را رد کرد اما هنوز هم این پرونده یکی از بزرگ ترین و قابل تامّل ترین پرونده های یوفو و فرازمینی ها می باشد.

فیلم نشانه ها به ماجرای حلقه های کشتزار هم مپردازد که قبلا در مورد آنها در لینک زیر توضیح داده ایم:

راز حلقه های کشتزار چه بود؟!

امتیاز این فیلم 6.8 از 10 در IMDb می باشد و به زبان فارسی هم دوبله شده است.
مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x