ماجرای بشقاب پرنده باستانی که در سال 1957 جنجال زیادی به پا کرد!

قطعاتی از یک شیء مرموز باستانی در سال 1957 در بریتانیا پیدا شد و باعث بحث ها و جنجال های زیادی شد تا حدی که به آن رازول بریتانیا میگفتند.

ابتدا بسیاری از مردم تصور میکردند که این شیء منشاء برون زمینی دارد اما بعد از انجام آزمایشات لازم مشخص شد که منشاِ این شیء عجیب، زمینی است.

اما حالا سوال دیگری به وجود می آمد و آن اینکه این شیء واقعا چه چیزی است و به چه علت زمینیان آن را ساخته اند؟

 

 

این شیء به موزه علوم بریتانیا منتقل شد.

 دکتر دیوید کلارک که به تازگی درمورد پرونده های وزارت دفاع مربوط به بشقاب پرنده سخنرانی کرده بود برای مطالعه روی این شیء دعوت شد.

وی در گفتگو با بی بی سی اعلام کرد که این شیء در اصل توسط سه مرد در یک منطقه کوهستانی در بریتانیا و چند هفته بعد از پرتاب اولین ماهواره اسپوتنیک روسیه پیدا شده است.

اندازه این بشقاب پرنده 18 اینچ بوده که روی بدنه آن با خط هیروگلیف نامفهومی چیزهایی حکاکی شده بود.

نوشته های روی آن تا به امروز رمزگشایی نشده اند و برخی محققان میگویند که این شیء متعلق به فرازمینی ها میباشد.

یوفو قدیمی

وی در ادامه گفت:

ما مجبور شدیم به دقت آن را به چند قسمت تقسیم کنیم و توسط چند متخصص مورد بررسی قرار بدهیم.

وقتی آن را باز کردیم داخل آن، 17 ورقه نازک مسی قرارداشت که روی این ورقه ها نوشته هایی بود.

ما هنوز معمای بشقاب پرنده را حل نکرده بودیم که با یک کتاب فلزی رمزی روبرو شدیم.

چندی بعد برخی از کارشناسان ادعا کردند که با دلایل محکمی میتوانند ثابت کنند که این شیء دروغین است و در اصل یک حقه است که برای فریب ساخته شده است.

آزمایش هایی در موزه تاریخ طبیعی و دانشگاه منچستر انجام شد و آنها هم تایید کردند که به احتمال قوی این شیء جعلی است یعنی یک شیء باستانی نیست بلکه ساختگی است.

با این حال این شیء باعث پیدایش افسانه های زیادی شد و تئوری های توطئه زیادی درموردش ساخته شد.

یک متخصص هوانوردی به دکتر کلارک نشان داد که برخی قسمت های این بشقاب پرنده درواقع فلزات خاص و گرانبهایی هستند که در فضاپیماها کاربرد دارند بنابراین هرکسی قادر به ساخت چنین چیزی به عنوان یک شوخی نبوده است.

او گفت:

من نیز ابتدا فکر میکردم این یک شوخی است اما چه کسی با صرف هزینه های زیاد و این همه تلاش و زحمت باید آن را بسازد و چه چیزی در قبال این کار بدست می آورد؟!

ولی هنوز همه متخصصان روی یک مورد اتفاق نظر داشتند و آن این بود که آزمایشات نشان میداد که این شی به هیچ وجه از اتمسفر زمین عبور نکرده و در معرض دمای بالا قرار نگرفته است.

اتفاق عجیب دیگری که رخ داد و باب میل طرفداران تئوری‌های توطئه بود این بود که قسمت هایی از بقایای این بشقاب پرنده در جریان تحقیقات مفقود شد.

عده ای میگفتند که دولت بریتانیا برای مخفی کردن شواهد قطعی که نشان میدهد این شیء منشاء برون زمینی دارد آن قسمت ها را از بین برده است.

دولت بریتانیا هم تقصیر به گردن مسئولان موزه انداخت و گفت آنها باعث گم شدن برخی قطعات این بشقاب پرنده شده اند.

سرانجام این مورد جزو پرونده های حل نشده یوفو در جهان قرار گرفت.

 

مطالب مشابه از ذهن آموز:
دیدگاه 1
  1. kami میگوید

    تمامی محققان،گفتند؛به” احتمال زیاد” “یا قوی”منشاء زمینی دارد و کسی صدردصد نگفت،نکته دیگر،گفتند،چیزی که نشاندهنده عبور از اتمسفر باشد نبود،به نظر من این هم ربطی به رد کردن فرازمینی بودنش ندارد

پاسخی بدهید