سازمان متی ، دومین پیامش را به سمت فرازمینی ها فرستاد!

متی METI یک سازمان است که هدفش مکمل سازمان ستی SETI است. ستی در جستجوی هوش مصنوعی است و با تلسکوپ های قدرتمند خود سالهاست که منتظر نشسته است که اگر پیامی از سوی تمدنی خارج از کره زمین به سمت ما ارسال شد، آن را دریافت کند.

همچنین با واکاوی داده های نجومی سعی در شناسایی حیات فرازمینی دارد.

ستی یه سیستم جالب هم دارد، علاقمندان به هدفی که ستی دنبال میکند، میتوانند در سایت آن آنلاین شده و کامپیوتر خود را به عنوان سخت افزار برای انجام محاسبات همانند یک ماینر رمزارز، قرار بدهند. دلیل این کار به گفته ستی این است که این سازمان دولتی نیست و هیچ بودجه ای دریافت نمیکند و تمام فعالیت ها و امکانات خود را از مردم میگیرد.

اما متی رویکرد متفاوتی دارد.

این سازمان با تلسکوپ های قدرتمندی که دارد سعی میکند پیام هایی را به جهاتی از فضا که احتمال میرود حیات هوشمند وجود داشته باشد ارسال کند.

اکنون پیامی حاوی داده‌های علمی و نمونه‌هایی از چند موسیقی به یک منظومه ستاره‌ای در فاصله 39 سال نوری از زمین ارسال شد. به امید اینکه منجر به گفتگویی با یک حیات فرازمینی هوشمند شود.

این دومین پیامی است که توسط این سازمان ارسال میشود.

این پیام در 4 اکتبر از بریتانیا به سوی ستاره TRAPPIST-1 که حداقل 7 سیاره به دور آن میچرخند ارسال شد.

اگر هر گونه حیات در سیستم TRAPPIST-1 پیام را دریافت کند و پاسخ را ارسال کند، حدودا 80 سال طول می‌کشد تا پیامشان را دریافت کنیم.

با این حال به عقیده بسیاری ، ارزشش را دارد.

یک تئوری جالب هم در اینباره وجود دارد:

میگویند برخی تمدن های هوشمند فرازمینی ممکن است از حضور ما با خبر باشند، یعنی از حضور هر تمدن هوشمندی، منتها باید از خود علائمی ارسال کنیم و به نوعی آنها را متوجه این موضوع کنیم که خواهان ارتباط هستیم.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید