ماجرای عکس جنجالی ناسا از ماه چیست؟

در شبکه های اجتماعی هر دو تصویر فوق که از ناسا منتشر شده را نشان میدهند و میگویند اگر در تصویر سمت چپ زمین اینقدر بزرگ است چطور امکان دارد در تصویر سمت راست از روی ماه ، زمین آنگونه کوچک دیده شود؟

پس همه این عکس ها جعلی است. چون ناسا سوتی داده است! اما دقت کنید که سازمانی متشکل از نخبه های کشورهای جهان، سوتی نمیدهد آنهم آنقدر تابلو که برای کم سوادان جامعه قابل کشف باشد.

ماجرا از این قرار است که دو تصویر مربوط به یک بازه زمانی نیستند.

ماه در مدار بیضی شکل دور زمین میچرخد و گاهی به زمین خیلی نزدیک است و گاهی خیلی دور.

در تصویر سمت چپ ماه به زمین نزدیک است و دوربین تلکسکوپ فضایی هم پشت ماه قرار دارد به همین خاطر به دلیل پرسپکتیو، ماه بزرگ تر از ندازه واقعی اش دیده میشود و زمین هم بزرگ است چون به ماه نزدیک است.

اما در تصویر سمت راست که مربوط به زمان دیگری است زمین و ماه از هم دورتر هستند و زمین کوچک دیده میشود.

اگر شما هرشب به آسمان شب نگاه کنید گاهی ماه خیلی بزرگ و گاهی خیلی کوچک است، به این خاطر که در مدار بیضی شکل دور زمین میچرخد.

چرا هیچ ستاره ای در آسمان ماه دیده نمیشود؟

عکس برداری از ستارگان کار بسیار دشواری است و نیاز به فیلترهای عکاسی به خصوصی دارد.

شما اگر با موبایل جدید خود یا یک دوربین عکاسی خوب که کیفیت این دو مطمئنا از دوربین های ناسا در سفر به ماه بالاتر می باشند از آسمان شب عکس بگیرید، اگر ماه در کادر دوربین وجود داشته باشد به هیچ عنوان ستاره های اطراف آن در عکس ثبت نخواهند شد و آسمان کاملا تاریک خواهد بود.

بازتاب نور ستاره ها بسیار کم است و دوربین قادر به ثبت آنها نیست مگر با روش های مخصوص.

وقتی در تصویر، شی روشنی مثل کره زمین، یا ماه وجود داشته باشد اختلاف نور آن نسبت به ستاره ها خیلی زیاد است و دوربین فقط آن را میتواند ثبت کند.

تئوری توطئه سفرهای فضایی دروغ است و از زمین نمیشود خارج شد به نفع و ضرر چه کسانیست؟!

ایران به دلیل توان موشکی که دارد قادر به پیشرفت های فضایی هم است و عصر هوافضا در ایران به تازگی شروع شده است.

در واقع هر کشوری که بتواند موشک بالستیک بسازد میتوان به فضا هم سفر کند. این را اولین بار مخترع آلمانی موشک های بالستیک اعلام کرد.

دقیقا با شروع فعالیت های ایران، به طور گسترده محتوایی در اینترنت پخش شد که زمین غیرقابل ترک است و آسمان گنبد دارد. زمین تخت است و تمام سفرهای فضایی از چین و روسیه گرفته تا اروپا و امریکا دروغ هستند.

البته این ادعا کاملا جدید نیست و قدمت دارد اما جدیدا روی آن سرمایه گذاری و تبلیغات شده است.

ماجرا از این قرار است که اگر در امریکا چندهزار نفر فکر کنند زمین تخت است و نمیتوان از آن خارج شد به آمریکا هیچ آسیبی نمیرسد، چون او در هوافضا پیشگام است.

این آسیب نه به روسیه میرسد نه به کشورهایی که قبلا به پیشرفت های فضایی لازم رسیده اند.

این آسیب را کسانی میبینند که تازه نسل جوان آنها میخواهند این مسیر سخت و پرهزینه را شروع کنند و اگر نسبت به آن بی اعتماد شوند کاری نخواهند کرد همانطور که اگر شما نسبت به کاری بی اعتماد باشید هرگز در آن سرمایه گذاری نخواهید کرد.

لازم به ذکر است اگرچه این تئوری توطئه جهانی است اما به علت باورهای فرهنگی، سیاسی و مذهبی ایرانی ها، در اینجا صددرصد مقبولیت بیشتری پیدا میکند.

میتوان آن را به یک ویروس فکری تشبیه کرد که بیشتر روی ایرانی ها جواب میدهد تا بقیه مردم جهان.

در پایان یادآور میشوم تمام به اصطلاح ایرادها یا سوتی‌هایی که شما از عکس ها و فیلم های سفرهای فضایی میگیرید اشتباه هستند و به خاطر کم اطلاعی شما میباشند و همگی دلایل و توضیحات کاملا علمی و معتبر دارند.

قبلا در مقاله زیر نمونه های زیادی از این قبیل ادعاها را توضیح داده ام:

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ALI

درسته منم با شما موافقم

1
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x