ارتش و پلیس چین به نیروهای خود چه ورزش رزمی را آموزش میدهد؟

لینک ورود به بازی همستر
ارتش و پلیس چین در آموزش نیروهای خود از چندین ورزش رزمی استفاده می‌کنند، که این رشته های رزمی کاربردی و مناسب مبارزه هستند. رایج‌ترین آنها عبارتند از:
  • ووشو: این رشته که به عنوان هنر رزمی چینی هم شناخته می‌شود، یک ورزش جامع است که شامل طیف گسترده‌ای از حرکات است. ووشو به دلیل فواید سلامتی و کاربرد آن در دفاع شخصی، در ارتش و پلیس چین محبوب است.
    تصویر Wushu martial art
  • ساندا: ساندا که به عنوان “بوکس چینی” هم شناخته می‌شود، یک ورزش رزمی مدرن است که از ووشو گرفته شده است. رشته های مدرن رزمی برای مبارزات خیابانی مناسب ترند و این را پلیس چین به خوبی میداند. لزا به جای استفاده از سبک های قدیمی مثل شائولین که بیشتر زیبایی دارند، به دنبال سبک هایی است که هم سریع تر آموخته شوند هم تمرکزشان روی مبارزه باشد. ساندا بر روی مبارزه کاربردی، تمرکز دارد و در آموزش نیروهای نظامی و پلیس برای نبرد تن به تن استفاده می‌شود.
    تصویر Sanda martial art
  • جوجیتسو: جوجیتسو یک هنر رزمی ژاپنی است که معمولا محافظان چینی آن را فرامیگیرند. بر روی فنون اهرمی و قفل مفصل تمرکز دارد و برای مبارزات و درگیری های نزدیک، عالی است. جوجیتسو به نیروهای پلیس چین آموزش داده می‌شود تا به آنها در مهار مجرمان بدون ایجاد جراحت جدی کمک کند.
  • کشتی: این ورزش قدیمی و باستانی هنوز هم در درگیری های دو نفره حرف برای گفتن دارد. پلیس میتواند با آن، نفر را به زمین بیاندازد. کشتی به برخی نیروهای نظامی چین هم آموزش داده می‌شود تا به آنها در تقویت قدرت و انضباط کمک کند.

علاوه بر این ورزش‌های رزمی اصلی، که گفته شد، ارتش و پلیس چین ممکن است آموزش‌هایی در سایر هنرهای رزمی مانند بوکس، تکواندو و موی تای نیز ارائه دهند. انتخاب ورزش‌های رزمی خاص که آموزش داده می‌شود به نیازها و ترجیحات خاص هر واحد یا آژانس بستگی دارد.

لازم به ذکر است که آموزش ورزش‌های رزمی تنها بخش کوچکی از آموزش‌های کلی که به نیروهای نظامی و پلیس چین داده می‌شود است. این نیروها همچنین در زمینه‌هایی مانند استفاده از اسلحه، تاکتیک‌های نظامی، قوانین و مقررات و کمک‌های اولیه آموزش می‌بینند.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید