رنگ ها، لباس ها و مواد خوشبو

از رنگ های مختلف می توان جهت حصول نتایجی خاص بهره گرفت. واکنش بدنی ما نسبت به رنگ ها بستگی به وضع روحی ما نداشته و رابطه چندانی نیز با زمینه فرهنگی ما ندارد. در واقع همه ی انسان ها در مقابل رنگها واکنش جسمانی مشابهی را نشان می دهند. رنگ های سبز، آبی و گلی، آرام بخش هستند. رنگ های قرمز، نارنجی و زرد محرک بوده و رنگ سفید ممکن است تضعیف کننده باشد.

حتی افرادی که دچار کوررنگی هستند و نمی توانند رنگ ها را تشخیص دهند، تا حدودی نسبت به این رنگ ها واکنش نشان می دهند. گرچه ساز و کار (مکانیسم) و کار انرژیائی رنگ و نور هنوز به خوبی شناخته نشده است لیکن تأثیر آن ها را بر بدن انسان به خوبی شناخته اند.

در قسمت مربوط به چاکراها، تفسیری از رنگ ها و رابطه ای که با جنبه های مختلف وجودی ما دارند، ارائه شده است. هر یک از چاکراها رنگ مربوط به آن را بایستی مورد توجه قرار داد. هر از گاهی ممکن است تمایلی طبیعی به رنگی خاص پیدا کنید، زیرا از یک یا چند چاکرا مرتعش می گردد بدن شما، نسبت به همان رنگی واکنش نشان می دهد که چاکرای شما تولید می کند، و هر گاه به زبان بدن خود توجه کنید، می توانید این واکنش را تشخیص دهید. می توانید بر رنگی خاص تمرکز کرده و آن را در لباس جواهرات و اشیاء تزئینی خود بکار برید. هر جا که ممکن است از زندگی خود لذت ببرید، و بگذارید رنگ ها با ارتعاش خود، بر حضور شما در لحظه تأکید نمایند.

توجه نمودن به این موضوع که رنگ ها و پارچه ها چگونه احساسی را ایجاد می کنند، سبب آگاهی گشته و نوعی آموزش معنوی به شمار می رود، نوعی گرایش درونی. ما در طی همین سال های اخیر به رنگ های بنفش و گل گوشواره ای تمایل پیدا کرده ایم. هر گاه نتوانیم چیزی را که می خواهیم، پیدا کنیم، لباس سفید نخی و ساده ای می خریم و می دهیم آن را رنگ کنند.

پارچه های طبیعی خوب هستند و احساس خوبی را در ما ایجاد می کنند؛ عقیده بر این است که پارچه ابریشمی هاله شما را محافظت می کند. پارچه های نخی و پشمی نیز عالی هستند. هر چه بپوشید، به آن عادت می کنید تا اینکه معلوم شود برای شما خوب است یا نه؛ و ممکن است به زودی دریابید که پارچه های مصنوعی احساس خوبی را در شما ایجاد نمی کنند.

به طور کلی لباس هائی را که می پوشید بایستی بوسیله خودتان و دست اول خریداری شده باشد. لیکن اغلب اوقات لباس های مستعمل را از فروشگاه های لباس دست دوم یا از خانه هائی که اثاث خود را حراج کرده اند تهیه می کنیم. گاهی اوقات این کار، بهترین روش تهیه ی لباس ابریشمی ارزان قیمت می باشد. این گونه لباس ها به احتمال زیاد ارتعاشات انرژیائی صاحب قبلی خود را دارند که ممکن است با بدن انرژیائی شما تضاد داشته باشد. برای برطرف کردن ارتعاشات نامطلوب این گونه لباس ها، آن ها را با صابونی که کیفیت خوبی داشته باشد بشوئید و آن را در آب مخلوط با سرکه قرار دهید، آب نمک یا اکلیل کوهی اضافه کنید و یا هر گیاه پاک کننده ی دیگری که مفید باشد. سپس بدون استفاده از خشک کننده آن را در فضای باز آویزان کنید (به صورت پشت و رو که رنگ آن نرود) و بگذارید خورشید آن را خشک کند. همچنین بهتر است ظرف هائی دارای گیاهان معطر مانند اسطوخودوس یا اکلیل کوهی را در کمد لباس یا کشوهای مخصوص لباس خود نگهداری کنید. اگر از مواد خوش بو خوشتان می آید، با طیب خاطر از آنها استفاده کنید. مواد خوشبوی دیگر مانند نعنا خشک یا گل های تازه را هم امتحان کنید. همچنین می توانید از وانیل و روغن بادام نیز به عنوان عطر استفاده کنید.

جهت برطرف کردن بوی نا مطلوب در اتاق ها، به جای پوشاندن آن با مواد خوش بو کننده تجاری، یک بطری اسپری از آب خالص را با کمی آب گل رز یا اسطوخودوس و یا آب لیمو مخلوط کنید. این محلول را به طرف سقف بپاشید و بگذارید قطرات آب به صورت باران به طرف پائین بیایند و بوی نامطبوع را با خود پائین بکشند و هوا را خوشبو کنند. این کار تقریبا” مانند این است که باران فضای باز را شسته و معطر کرده باشد.

منبع: کتاب حرکات انرژی زا – دکتر آرام

پاسخی بدهید