نقد فیلم سرعت با بازی کیانو ریوز

یکی از فیلم های خوبی که کیانو ریوز بازی کرده است فیلم سرعت است که در این فیلم توانایی خاص خود را در صحنه‌های اکشن به نمایش میگذارد.

با اینکه سرعت صحنه‌های زد و خورد که اکثرا کیانو را با آن میشناسیم ندارد اما اکشن و بدلکاری خوبی دارد و احتمالا همین فیلم باعث شد که واچوفسکی‌ها برای ماتریکس به سراغ کیانو ریوز بروند.

در این فیلم ساندرا بولاک با کیانو هم بازی شده است و فیلم از هر حیث تحسین منتقدان را برانگیخت و با بودجه ۳۰ میلیون دلاری به فروش ۳۵۰ میلیون دلاری دست یافت و برنده دو جایزه اسکار شد.

اگر اهل فیلم‌های اکشن هستید این فیلم با اینکه قدیمی است و در سال 1994 ساخته شده است اما شما را کاملا راضی نگه میدارد.

فیلم سرعت کیانو ریوز

داستان فیلم سرعت: (بدون اسپویل)

یک تروریست بمبی داخل یک اتوبوس کار گذاشته است و اتوبوس باید تا ابد حرکت کند و سرعتش بالاتر از 50 مایل نشود، درغیر اینصورت منفجر خواهد شد و مسافران آن کشته خواهند شد.

کیانو ریوز در نقش جک تراون، یک مامور نیروی ویژه است که میخواهد اوضاع را ختم به خیر کند.

فیلم سرعت اگرچه داستان چندان نوآورانه‌ای ندارد اما کارگردانی و تدوین بسیار خوبی دارد و بازیگری خوب کیانو که در آن سالها در اوج جوانی بود باعث شده است که به یک اثر دلنشین و به یادماندنی تبدیل شود.

یکی از موارد جالب این فیلم این است که بخش زیادی از فیلم در محیط اتوبوس اتفاق می‌افتد اما این باعث نمیشود که خسته کننده و تکراری شود یا از هیجان فیلم کاسته شود.

این فیلم ارزش تماشای بالایی دارد و نمره 7.3 از 10 را کسب کرده است.

تنها ایراد بزرگی که به نظر من میتوان از فیلم گرفت قسمت پرش اتوبوس است که غیرقابل باور به نظر میرسد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید