نقد فیلم آگاهی Knowing 2009

فیلم آگاهی با اینکه شاید سوژه چندان جدید و خارق العاده ای نداشته باشد اما ایده اصلی به طرز زیبا و جسورانه ای در طول فیلم رشد کرده و در انتها نیز پایان خوبی دارد.

بازیگران فیلم از جمله نیکلاس کیج هم به خوبی از عهده ایفای نقش خودشان برآمده اند. این فیلم در سال 2009 اکران شده است و در مورد فرازمینی ها می باشد.

داستان فیلم آگاهی (اسپویل کم)

فرازمینی ها به نوعی یک نفر را از آینده مطلع کرده اند و یک پیشگویی متشکل از تعدادی عدد توسط او به نگارش درآمده است. البته اتفاق های بد و ناگوار آینده در آن اعداد گفته شده است و در نهایت به یک فاجعه عظیم ختم خواهد شد.

یک معلم با بازی نیکلاس کیج که اعتقاد چندانی به معنویت و ماورالطبیعه ندارد و پاسخ ها را در علم تجربی جستجو میکند، با این پیشگویی ها روبرو میشود. او ابتدا از اینکه چگونه این اعداد، آینده را پیشگویی کرده اند متعجب میشود و به دنبال پاسخ است اما خیلی زود متوجه میشود که پیشگویی ها قرار است یک فاجعه عظیم را پیشگویی کنند!

فیلم بسیار هیجان انگیز و جذاب است و موفق میشود تا پایان بیننده را به خود جذب کند.

پایان فیلم به خوبی توانسته است بیننده را شگفت زده کند. از نظر سوژه داستانی میتوان این فیلم را به نوعی با فیلم های بیگانه و پرومتئوس مرتبط دانست. این فیلم همچنین به جبر و اختیار و مساله پیشگویی هم اشاراتی دارد. البته چیستی و چگونگی آن را به خوبی نمیتواند توضیح بدهد اما به نوعی از منظر جدیدی به آن میپردازد.

اگر به فیلم های علمی تخیلی علاقه دارید به احتمال زیاد از این فیلم خوشتان خواهد آمد. رتبه این فیلم IMDb 6.2 می باشد و به زبان فارسی نیز دوبله شده است.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
خبرنامه
خبرم کن از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
خوشتان آمد، کامنت بگذارید!x