طنز عالی با جیم کری؛ فیلم مرد روی ماه

جیم کری به نوبه خود کاراکتر فوق العاده طنزی دارد. حالات چهره او بسیار خاص و خنده آور است. حالا تصور کنید که او قرار است نقش یک استندآپ کمدی را بازی کند که او هم اینگونه بوده است! یک جیم کری مضاعف.

به همین خاطر است که وقتی فیلم مرد روی ماه را میبینید گاهی احساس میکنید در حال دیدن داستان زندگی خود جیم کری هستید. فیلم مرد روی ماه داستان زندگی شخصی به نام اندی کافمن است.

یک شخصیت کمدی که البته خودش معتقد بود کمدین نیست. از این دست آدم ها شاید ما هم در زندگی مان دیده باشیم، افرادی که در حال نقش بازی کردن نیستند و خودشان هستند اما به شدت کمدی و خنده دار رفتار میکنند.

تونی کلیفتن

اندی کافمن چند شخصیت طنز ساخته بود طوری که مردم نمیدانستند آن افراد هم خود کافمن هستند که گریم کرده است و صدایش را تغییر داده است. چه کسی میتواند همه اینها را به خوبی بازی کند؟ قطعا جیم کری!

فیلم مرد روی ماه MAN ON THE MOON در سال 1999 ساخته شده است. کمی قدیمی است اما کسانی که اهل فیلم های کمدی هستند، از دیدن آن غافل نشوند. امتیاز آن 7.4 از 10 در IMDb است.

در پس فیلم و در واقع زندگی اندی کافمن، حرف های آموزنده و فلسفی وجود دارد. در مورد اینکه زندگی دنیوی را نباید خیلی جدی گرفت. همچنین فیلم اشاره درستی هم به جراحی روحی فیلیپینی دارد که قبلا به نقد آن پرداختیم.

اندی کافمن در 35 سالگی به علت سرطان ریه درگذشت و خیلی ها مرگ او را باور نمیکردند چون بارها مردم را سر کار گذاشته بود و فکر میکردند شاید این هم یک شوخی لوس باشد.

مطالب مشابه از ذهن آموز:
پاسخی بدهید